Volt versenyzőink bronzérmesek a maraton Eb-n

Oláh Gergely és Freisták Péter az elmúlt hétvégén a vilaverdei maraton Európa-bajnokság K2-es ifjúsági mezőnyében versenyzett.

A MAFC két jelenlegi kajakosa szoros csatában, remek versenyzéssel dobogóra állhatott.
“Péter és Gergő bekerült egy rajt utáni „birkózásba”, megforgatták a hajójukat is, ám a fiúk a vezetők után eredtek és lépésről-lépésre közelítették meg őket, végül jó hajrával felküzdötték magukat a dobogó legalsó fokára” – számol be a szövetség honlapja.
A páros a spanyolországi viadalon az ezüstérmesektől alig 8 másodpercre maradt le.
A két versenyző korábban a Gödi SE színeiben Sinkó László, majd Makrai Csaba tanítványaként versenyzett.
A nemzetek közötti éremtáblázaton Magyarország – 3 arany-, 4 ezüst- és 7 bronzéremmel – a győztes spanyolok mögött a második helyen zárt, a harmadik Nagy-Britannia csapata lett.