17 dobogós helyezés a Pest megyei bajnokságról

37 szakosztály részvételével rendezte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség július közepén a Budapest, Pest-megye Bajnokságot az Újpesti-öbölben. A versenyen a kajak-kenusoknak az augusztus eleji országos utánpótlás-bajnokság volt a tét. A Gödi SE kajakosai az előző évekhez hasonlóan jól szerepeltek, 22 érmet - ebből 17 dobogós helyet szereztek.

Árkosi Gábor így értékelte a háromnapos viadalt: „A versenyszezon úgy alakult, hogy az eddig sűrűnek mondható június az idei évben versenyek szempontjából csendesebb volt, ezért talán ennek is köszönhetően már nagyon vártuk ezt a viadalt. Az ifik szezonja a válogatóknak köszönhetően mozgalmasabb volt, de azokat követően nekik sem állt meg az élet. Az ő szempontjukból ez a verseny már az augusztusi országos bajnokság lehetséges egységeinek kipróbálására és egy jó kis gyakorlás jegyében zajlott. Az első napon a megszokottnál talán szigorúbb bíráskodásnak köszönhetően egyeseknek nem úgy alakult, ahogy tervezték, de reméljük a megfelelő következtetéseket levonva, tanultak az esetekből. Összességében azt gondolom, hogy egy motiváló, előre mutató eredményeket hozó hétvége volt, ahol mindenki felmérhette, hogy áll a nyár derekán a korcsoportjához képest. Most egy pár hétig megint az edzéseké lesz a főszerep, aztán jöhet a bajnokság!"

Mizser Diána is elégedett volt csoportja teljesítményével. „Izgatottan vártuk a hétvégi megmérettetést, ugyanis idén nem volt eddig sok verseny a serdülő- és kölyökkorosztályban. Jó pár új egységet is összeállítottunk az edzőkollégákkal, bízva az új egységek sikereiben. Ügyesen helyt álltak a mezőnyben. Látni, hogy jó úton haladunk, de még nem értük el a csúcsformát és még rengeteg munka vár ránk az ob-ig. Szereztünk Budapest-bajnoki címet: MK2-ben Lackó és Vili személyében, és váltóban, Lackó-Vili-Huba-Ádi személyében. Várjuk a következő versenyt!"

Németh István a legkisebbek edzője így nyilatkozott: „18 sportolóm indult a versenyen, remekül helytálltak, egy ezüstöt, egy bronzérmet, és számos értékes helyezést szereztek. Némi kavarodás a verseny vége felé a váltóknál volt. Az ott elkövetett hibákat megbeszéltük, az országos bajnokságon korrigáljuk. A verseny érdekessége volt, hogy minden szakosztály MK-4-ben harcba szállhatott az augusztus 21. és 25. között szegedi vb-n megrendezésre kerülő betétfutamon való részvétel jogáért. Természetesen mi is megmérettük magunkat. A Maszárovits László, Lukács Benjamin, Káplár Zille, Varró Csenge összetételű hajónk egy összeszedett, remek előfutamgyőzelemmel került a döntőbe, ahol a negyedikként megszerezték az Állj te is rajthoz a szegedi vébén! futam indulási jogát. Ez még egy ok arra, hogy minél többen kilátogassanak majd erre a színvonalasnak ígérkező nemzetközi versenyre. Ahol Kammerer Zoltán, Kulifai Tamás, Hagymási Réka - volt gödi kajakosok mellett - szurkolhatnak majd az ifjú gödi utánpótlás-sportolóknak is. Mindenkivel nagyon elégedett vagyok, mert láttam a fejlődést, bátran és taktikusan versenyeztek. A folytatásban a csoportom a jövő héten Visegrádon edzőtáborozik, hangolódva az augusztusi országos bajnokságra" – értékelt az edző.

A teljes eredménylista ide kattintva olvasható.

A gödi versenyzők eredményei:

Állj rajthoz Te is a világbajnokságon!

IV. hely

Maszárovits László-Lukács Benjámin-Káplár Zille-Varró Csenge MK4 Vegyes U10-12 1000m