Váci Dunakanyar Kupa – az Országos Bajnokság előtti utolsó felmérő verseny!

Július 23-án rendezték meg a 3. Váci Dunakanyar Régiós Kajak-Kenu Kupát, amelynek az összesített éremtáblázatán a 3. helyet foglalta el a Gödi SE Kajak-Kenu szakosztálya, érdekesebb viszont az a dominancia, amit a kajakos versenyszámokban mutattak a Gödi SE versenyzői, mivel a megszerzett 15 éremmel (7-3-5) mindkét nemben magasan az éremtáblázat tetején végeztek. A verseny lebonyolítása csak egyes számokra korlátozódott, emiatt kiváló erőfelmérő is volt a 2 hét múlva megrendezésre kerülő Országos Bajnokság előtt.

A kijelölt pálya nehézségét az adta, hogy a Duna alacsony vízállása miatt még a fő sodor közvetlen közelében is voltak olyan homok padok, amelyeket a szervezők külön bójával jelöltek, azokon a helyeken a lapátok is leértek a talajra, csakúgy, mint a parthoz közeli területeken, szóval érdemes volt figyelni és elkerülni a verseny hevében ezeket a területeket. Régiós szomszédként fontos volt a Gödi SE számára, hogy nagy létszámmal vegyen részt a váci versenyen. Mivel július 25-től még 1 hét bentlakásos edzőtáborba mennek azok, akik az OB-ra készülnek, így a csapathajókba kerülés szempontjából is fontos állomás volt a Vác Kupa.
A 28. alkalommal megrendezésre kerülő Váci Világi Vigalom keretében megrendezett kajak-kenu verseny eredményhirdetéssel zárult, ahol a város alpolgármestere adta át az érmeket a versenyzőknek! A versenyzőink nagyszerű teljesítményét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a legsikeresebb egyesületnek járó különdíjat, egy gyönyörű serleget, a Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztálya nyerte!