Újabb gödi érmek a Vízitúra Kupa fordulóiról

A nyár második felében is folytatódtak a XVI. Vízitúra Kupa versenyei, ahol a Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztályának képviselői ismét sikeresen szerepeltek. Az elmúlt két fordulóról Vona Csaba számolt be.

„Július 29-én rendezték a Vízitúra Kupa 5. fordulóját, amelynek helyszíne Ráckeve volt, ami a maraton vb-válogatónak is a helyszínéül szolgált augusztusban. A versenyen részt vettek a Gödi SE versenyzői, maratonistái is, hogy gyakorolják a pályát, illetve szakosztályvezetőnk, Nagy Árpád is. A táv 24 kilométer volt, amit egy frissítő állomás színesített. A lelkes versenyzőinknek remekül sikerült a viadal, ugyanis mindenki a dobogóra állhatott. Nagy Árpád K-1-ben, a férfi túrakajakosok, míg Váczai Enikő szintén K-1-ben, a versenykajakosok közt lett első, jómagam Bíró Zsomborral a versenykajak K-2 open kategóriában másodikok lettünk. A következő fordulót Tokajban rendezték meg augusztus 12-én, a táv 26 km volt. A Zenit vízibázisról indulva, és oda visszaérkezve a Tiszán és a Bodrogon zajlott a verseny. A futam nehéz volt, de a sok munkának és a fáradtságnak meg lett a gyümölcse, Néder Ádámmal a K-2 mezőnyben megnyertük a versenyt, melyen elindult a szakosztályvezetőnk, Nagy Árpád is, aki nagy csatában a negyedik helyen végzett” – tájékoztatott Vona Csaba.