Lukács István is indulhat a maraton vb-n!

Lukács István a maratoni kajak-kenu világbajnokság válogatóján megszerezte a második helyet az egyéni versenyben a 22 km-es távon, így a Gödi SE ifjúsági korú Európa-bajnoka is utazhat szeptemberben Dél-Afrikába.

A vb-válogatót Ráckevén rendezték augusztus közepén. Párosban a szintén gödi, de UTE-s Kulifai Tamás (felnőtt) és a KSI-s Kőhalmi Emese (ifjúsági) is kvalifikálta magát a vb-re, melyet Pietermaritzburgban rendeznek szeptember 8-10-én.

A GSE-s Lukács István tavaly korosztályos maraton Európa-bajnok lett K-2-ben 22 km-en, Spanyolországban; az Olimpiai Reménységek Versenyének győztese K-2 1000 méteren, Szegeden; a 2017-es portugáliai Maraton Európa-bajnokságon, 22 km-en pedig negyedik helyezett lett. A maratoni szám háromszoros korosztályos maraton bajnoka.