Kiváló eredmények a Budapest, Pest megye Bajnokságon!

Július 8-10. között, Szolnokon rendezték Budapest és Pest megye bajnokságát, ami az 1 hónap múlva esedékes Országos Bajnokságra adott bejutási lehetőséget az egyéni versenyszámokban. Ezen a versenyen és az ezzel egyidőben rendezett Vidék Bajnokságon az egyéni versenyszámok első 18 helyezettje kapott indulási jogot az egyéni versenyszámokban a Szegeden megrendezésre kerülő OB-n! 34 egyesület 1001 sportolót nevezett. A Gödi SE  48 kajakossal vett részt a versenyen, 14 érmet szereztek a fiatalok (6-2-6), az éremtáblázaton a 8. helyen végeztek. A 6 aranyéremből 4 váltóban elért siker volt, és az ezüstérmek között is volt egy váltó érem, így összesen 21 gödi versenyző térhetett haza éremmel!

Árkosi Gábor tapasztalatai:
A téii-tavaszi edzések nagyrészt a maratoni versenyekre való felkészülést szolgálták, síkvízi versenyzésre elég keveset tudunk készülni. Az OB felé haladva időben, természetesen az 500 és 1000 méteres távokra való készségek gyakorlása is az edzések részét képezte, így ebből a szempontból ez a verseny egy fontos állomás volt, de csodát nem remélhettünk. Nagyon szépen helytállt a végül 5. helyen célba érő Sinkó András, Maszárovits Miklós 500 m-es párosa, akik sokáig a dobogóért küzdöttek. Tubak Zalánnal és Berencsi Bendegúzzal kiegészülve, az 1000 m-es négyes is 5. helyen zárt, szintén csak a táv végén lecsúszva a dobogóról. Az elmúlt hetekben komoly mennyiségi munkát nem tudtunk végezni különböző okok miatt, de a technika csiszolásába sok energiát fektettünk, ami meglátszott a teljesítményen! Szépen eveztek, Frissek voltak a tanítványaim, a végére azonban bekötöttek az izmaik. Ez az egyensúlyozás határozza meg az OB-ra való közvetlen felkészülést is, keresem azokat a lehetőségeket, ahol a legnagyobb eséllyel érhetők el a bajnoki helyezések és az értük járó pontok. Jelenleg Szigetszentmártonban vagyunk edzőtáborban 11 fővel, itt tudunk nagyjából síkvízen evezni, ami a fő Duna ágban nem nagyon lehetséges.

Németh István (Putyu) összefoglalója:
Nyíri Levente győzelmét jó volt látni. Fontos motiváció ez azok számára, akik később kezdenek el kajakozni, a zebra szerinti versenyzés azt jelenti, hogy azok indulhatnak abban a futamban, akik az adott évben lettek először igazolt versenyzők és el is kezdenek versenyezni. Mondtam Levinek, hogy a saját korcsoportjának élcsoportjához kell hasonlítani a teljesítményét, az a valós kép, de motivációnak kiváló lehetőség a később kezdő vagy későn érő versenyzők részére ez a megmérettetés.
Varga Zalán 1000 m-en 4. helyen zárt, többet várt magától, mert a végén a megindulás most nem sikerült. Ennek hatására is a 2000 m-es távra extrán motiváltan állt oda, amit 2 hajóhosszal megnyert, azonban utólag kizárták ebből a versenyből. Ebben a versenyszámban 53 versenyző indult egyszerre, holott a szabályok szerint 40 főt lehet egyszerre indítani, és ha ennél több van, akkor meg kell bontani a létszámot. Az OB-ra való kvalifikációs futamokban (az összes egyéni verseny) ez a megbontás furcsa lenne, valószínűleg ezért indították el őket egyben. Az óriási létszám miatt a versenyzők egy része a kijelölt pályán kívül indult el illetve néha odatévedt (ez a tiltott terület a felevezésre kijelölt terület volt amúgy), sajnos Zalán is elhagyta a versenyzésre kijelölt területet, így utólag kizárták. Szerencsére a Magyar Kupán dobogón végzett, így azzal az eredménnyel végül ott lehet az OB-n is egyéniben, pótnevezést nyújtunk majd be.
Káplár Zille mindkét egyéni versenyszámában bronzérmet szerzett, ami a Magyar Kupa versenyen történtek után kifejezetten biztató momentum volt. Az élsport sok kihívást tartogat a versenyzőknek, a kevésbé sikeres versenyek mentális feldolgozása és a negatív érzésekből való viszonylag gyors visszatérés nagyon fontos sportolói személyiségjegy! A lány és a fiú váltót is fölényesen nyerték a tanítványaim. Július 18-tól Esztergomba megyünk edzőtáborba, majd 23-án a Vác Kupán szerepelünk, így készülünk az OB-ra.

Sinkó László (Simi) értékelése:
Az eddigi versenyekhez képest egy bővített csapattal utaztunk a versenyre, mindenki jött, aki rendesen edzésben volt, illetve a KajakStart csoportból nemrég felkerült versenyzőkből is néhány kajakos jött már velünk, életük első síkvízi versenyére. Az OB kapcsán előre is tekintettem, azt is figyeltem, hogy a párosok és a négyesek milyen összeállításban legyenek majd egy hónap múlva.
Tetszett a küzdelem, amiket láttam, kiváltképp azért is, mert néha özönvízszerű esőzés és nagy szél is nehezítette a versenyzők dolgát, de ezt is meg tudták oldani. Ebből a szempontból az U10-es fiúk versenye emelkedik ki, akiket már elengedtek a rajtból, ha egyszer feleveztek, pedig dörgött, villámlott, zuhogott az eső és fújt a szél. A versenyt amúgy azonnal felfüggesztették a vihar miatt és 30 perc szünetet rendeltek el az írreális körülményekre való tekintettel. Kovács Merse élete első egyéni versenyét teljesítette ilyen körülmények között, bejutott az országos bajnokságra is, és elmondhatja majd, ennél rosszabb körülmények aligha lesznek a jövőbeni pályafutása során. Berencsi Boldizsár 6. helyezése egy kiváló pálya volt, időben is nagyon jó eredményt ért el, közel volt az élen végzőkhöz képest, ami nagy előrelépés az április végi eredményekhez képest, jól látszik a folyamatos fejlődés! Szakmailag kiemelném Kramer-Boga Emma 2. helyezését Gazdag Lili mögött. Az MTK versenyzője 10 éves kora óta szinte minden versenyt megnyer, viszont most már csak háromnegyed hajóhosszal ért előbb célba Emmánál, ami a jövőre nézve extra motivációt adhat Emmának, aki párosban és négyesben mindig plusz erőt tesz hozzá az egységek eredményéhez, így most már egyesben is reális az, hogy a válogatott szempontjából felfigyelnek a teljesítményére. Czirbus Máté és Stampf Bence nagyon érett versenyzést mutatott be, a dobogón végeztek egy nagyon erős mezőnyben, Kovács Bozsidár és Szabó Balázs pedig kisebb taktikai, helyezkedési hibáik ellenére épphogy csak lecsúsztak párosban a dobogóról. Az U12-es lány és fiú 4x200 m-es váltó is nagyon felülteljesített, kiváló futamokat produkálva nyertek, a fiatalabb lányok ezüstje pedig sok örömöt okozott a kajakosoknak, hiszen dobogón állni mindig jó érzés és az egyik legfontosabb dolog a fiatalabb korosztályoknak.
Köszönjük a szülőknek a szervezést, a biztos hátteret és a gyerekek utaztatását, kiváltképp Benk Lóri apukájának a vonta Gödre való hazaszállítását. Az Országos Bajnokságra a felkészülés folytatódik tovább, július 23-án a Vác Kupán szerepelünk, majd 25-től egy hétig bentlakásos edzőtáborban lesznek a gyerekek a Sportházban.

Eredményeink:
I. hely
Nyíri Levente K1U13-U14 2000m (zebra szerint)
Fülöp Csanád-Péteri Zsombor-Németh Benedek K1 U14 3x200m váltó
Kovács Bozsidár-Szabó Balázs-Berencsi Boldizsár-Mészáros-Komáromy Csanád MK1 U11 4x200m váltó