Irány Poznan! Varga Zalán kijutott az ORV-re!

Augusztus 3-6. között Szegeden rendezték a Serdülő, Ifjúsági Magyar Bajnokságot, ami az U15-U18 korosztály legfontosabb éves eseménye. A Gödi SE Kajak-Kenu szakosztálya Varga Zalán révén két érmet is szerzett, és további értékes helyezéseket ért el.

Németh István (Putyu) értékelése a négynapos verseny kapcsán:
Elégedett voltam az eredményekkel és a versenyzéssel. Úgy gondolom, az OB-t megelőző edzőtábor kifejezetten jól sikerült Faddon. Az OB-n 500 m, 1000 m és 2000 m-es távon versenyeztek a tanítványaim (U18-ban 5000 m-en), a rövidebb távokon elő- és középfutammal a döntőt megelőzően, ami egy feszes versenyprogram és nagy odafigyelést, fegyelmezettséget követel meg.
Zalán dobogós helyezései és további két 4. helye is alátámasztja, hogy korosztályának egyik meghatározó kajakosa. A dobogós helyezés egyben válogatott kerettagságot is jelent számára, ami azért kiemelkedő, mert csak a K1 1000 m első három helyezettje kapja meg ezt a jogot. Zalán a verseny a versenyen szerzett eredményeivel kvalifikálta magát az ORV versenyére (Olimpiai Reménységek Versenye U15-U16 korosztálynak). Szeptember 7-10. között Poznanban rendezik meg ezt a viadalt, ahol Zalán K1 200 m-en, 500 m-en és K4 200 m-en versenyez. Ez majd kicsit átalakítja a következő egy hónap edzéstervét, ugyanakkor mindez örömteli teher számomra is.
Nagyszerű 4. helyet szerzett Szikora Angéla U15 K1 1000 m-en, amely döntőben Káplár Zille 7. lett. Zille 500-on is 7. helyen végzett, 2000 m-en pedig 8. lett, vagyis abból a sok nehézségből, nagy lemaradásból, ami tavasz óta az egész felkészülését hátráltatta, biztató eredményeket felmutatva lépett elő. Soós Gréta K1 U15-16 2000 m-en (Zebra szerint) végzett 5. helyen, és Berencsi Bendegúz U17-18 5000 m-es 10. helyével is elégedett vagyok.
Most mindenki pihenni, nyaralni megy, hogy feltöltődjön a szezon lényegi részének lezárása után, legközelebb a jubileumi, 40. Göd Kupán állunk rajthoz.