Három exGSE-s a világkupadobogón, kettő a maraton ob felnőtt legjobbjai közt

Az elmúlt héten öt, korábban a Gödi SE Kajak-kenu Szakosztályában is versenyző kajakos ért el a felnőtt korosztályban kiemelkedő sikereket; a hazai rendezésű világkupán és a maratoni ob-n elért eredmények a GSE évtizedes, magas színvonalú utánpótlás-nevelő munkáját is igazolják.

A szegeden megrendezett kajak-kenu világkupán Magyarország hat arany-, nyolc ezüst- és négy bronzéremmel az éremtábla élén végzett. Hagymási Réka (MAFC) és Horváth Alexandra (EDF DÉMÁSZ) K-2 1000 méteren verte mezőnyét és aranyéremmel zárt, míg a Kammerer Zoltánnal (Grapoplast-Győr VSE), Kulifai Tamással (Vasas SC) felálló férfi kajak négyes – melynek további tagjai Pauman Dániel és Tóth Dávid (Vasas SC) – 1000 méteren ezüstérmet szerzett. A versenynapra Áder János, Magyarország köztársasági elnöke is kilátogatott.

A győri Graboplast Maraton Magyar Bajnokság első napján Váczai Enikő (KSI SE) 26 kilométeren és Havas Balázs Gábor (Váci Vasutas) 30 kilométeren egyaránt harmadik helyen ért célba.

A szegedi világkupáról bővebben: itt
A győri ob eredménylistája megtekinthető: itt

A Gödi SE Kajak-kenu Szakosztálya ezúton is gratulál korábbi versenyzőinek és az őket felkészítő edzőknek!

(Fotó: Luczó Péter)