Érem- és pontgyűjtés Szegeden, az ifi ob-n

Augusztus első hétvégéjén rendezték meg Szegeden az ifjúsági és U23-as kajak-kenu országos bajnokságot. A Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztályát egy kisebb csapat képviselte Sinkó László vezetésével. Több pontszerző, köztük érmes helyezés született a Maty-éri pályán.

Sinkó László edző pozitívan értékelte a három napot.

"A hétvégi viadalon nagy önfegyelemről tett tanulságot minden versenyzőm, hogy a nagy meleg ellenére is összeszedetten és koncentráltan versenyzett. Ennek is köszönhetően nem maradtunk érem nélkül, az ifi váltónk, Matyus János, Szabó Nándor, Bíró Zsombor összeállításban ezüstérmet szerzett 3x200 méteren. A Bíró Zsombor, Szabó Nándor párosunk pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel a kajak kettesek 4000 méteres futamában. A futam érdekessége, hogy a versenyszámot volt gödiek nyerték: Luczó Bence és Velky Domonkos.

A gödiek pontjai tovább gyarapodtak az ifi lány váltónk, Vasvári Lili, Horváth Csenge és Sinkó Panna negyedik helyével. Szoros versenyben, a K2 500 méteren hatodik helyet szerzett Matyus János marosi párjával, Gaszner Ádámmal. A nap zárásaként kellemes meglepetés volt, hogy Sinkó Panna serdülő versenyzőnk taktikus versenyzéssel ötödik helyen végzett a K1 női ifi 4000 méteren.

További értékes pontokat is szereztünk a háromnapos viadalon.

Következő versenyünk jövő héten a ráckevei maraton vb-válogató, ahol a tét a szeptember közepén, Dél-Afrikában megrendezésre kerülő versenyre való kijutás."

A GSE kajakosainak eredményei (1-10. helyezettek):