Szarvason versenyeztek a legifjabb gödi kajakosok

Június 1-én rendezték meg a Körös Kupa versenyt Szarvas belvárosában, a Körös egyik holtágán, ahová 17 gödi gyermek utazott. A viadalon 30 szakosztály közel 700 versenyzője vett részt, a Gödi SE kajakosai 4 érmet nyertek (2-1-1).

Pélyi Dávid értékelte a versenyen történteket:
Az U10-U11-es korosztállyal utaztunk Szarvasra, ahol kiváló körülmények között rendezték meg a versenyt, szinte síkvízen tudtak menni a gyerekek. A 2000 m-es távon indult mindenki, hiszen ebben a korosztályban ezen a távon rendezik a versenyeket mindenhol. Egyes és páros hajókban eveztek a gödi kajakosok, mindenkinek csak 1 versenyszáma volt. Egy vontával mentünk, és a távolságot is figyelembe véve, elég hosszú napunk volt, mire visszaértünk Gödre, ezért is gondolkodom abban, hogy ha jövőre újra elutaznánk erre a versenyre, akkor egy éjszakát ott is aludnánk, sátraznánk majd és vasárnap még egy edzést is tartanánk. Mivel a fiatalabb testvérük amúgy is versenyzett, így Erdős Nórit és Imrik Bogit is beneveztük, ők a saját U12-es és U13-as korosztályukban versengtek. Az „A” csoport magja mellett, akik már rutinos versenyzők, most debütált néhány „B” csoportos tanítványom is, úgyhogy nagyon figyelni kellett a részletekre, hogy az első verseny benyomásaik pozitívak legyenek. Köszönettel tartozom a szülőknek, mert sok mindenben segítettek, ami biztonságot és önbizalmat adott a gyerekeknek is. A pálya szélei amúgy erősen hínáros és virággal benőtt területek voltak, így arra mindenkinek figyelnie kellett, hogy melegítésnél és a verseny során a fordulóknál például ne menjenek túl közel a parthoz, mert a kormánylapátra, esetleg az evezőlapátra rákerülő vízi növények komoly hátrányt okozhatnak. Végül 2 győzelmet arattunk és mindenfajta éremből szereztünk, a legfontosabb mégis az volt, hogy a június 8-i régiós verseny (Sukorón lesz) előtt további tapasztalatokat gyűjtöttünk, hogy nagy létszámú mezőnyökben miként kell hatékonyan versenyezni.