Két bajnoki cím és egy Eb-kvalifikáció a maraton ob gödi termése

Győrben rendezték a kajak-kenusok Graboplast Maraton Magyar Bajnokságát május 20. és 22. között. A Gödi SE mérlege: 11 érem, 2 magyar bajnoki cím és 1 maraton Európa-bajnoki kvalifikáció. A Rába-parti településen a három nap alatt több ezren fordultak meg, hogy a Mosoni-Dunán kajakozzanak vagy kenuzzanak a bajnoki címekért...

A bajnoki címet az U13-as Rimár Szonja és az U10-es Gál András nyerte. A júliusi ifjúsági maraton Európa-bajnokságra Lukács István, a győri Obert Ákossal alkotott K2-es egység 22 kilométeren elért ezüstérmével szerzett jogot.

Sinkó László  edző így értékelte a versenyt: "Nagyon változatos, kemény versenyeket láthattunk, ahol sportolóink jól küzdöttek. Esetenként komoly tanulságokkal is szolgált a viadal, amit a későbbiekben jól tudnak hasznosítani. Voltak technikai és taktikai problémáink, ami esetenként 'érembe is került'. Ezeket a hibákat kielemeztük a fiatalokkal, a jövőben igyekszünk hasznunkra fordítani. Mindhárom csoportunkból szereztek a fiatalok érmeket, a kiegyensúlyozott teljesítmény azt mutatja, hogy jó úton haladunk. Csodálatos élményt jelentett, hogy láttuk versenyezni a tavalyi maraton világbajnokságon aranyérmet nyert kiválóságokat, akik most sem okoztak csalódást, például Csay Renátát, Kövér Mártont és Boros Adriánt."

A szakosztály következő nagyobb megmérettetése június első hétvégéjén Sukorón, az országos diák-kupán lesz.