Átadták a gödi kajakosok kibővített és felújított sportházát

Jelentős állami támogatással, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség kiemelt sportágfejlesztési programjában megvalósuló fejlesztésekre szánt források felhasználásával bővítette az elmúlt hónapokban a Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztálya az alsógödi vízitelepén működő sportházat. Az átadóünnepségre Baráth Etele MKKSZ-elnök részvételével július 4-én került sor.

A 33 milliós létesítmény-fejlesztést követően az utánpótlás-nevelés terén országosan is elismert és sikeres GSE kajakosai és vendégeik jobb és szebb környezetben, nagyobb területen fejthetik ki szabadidős és versenysport-tevékenységüket.

Az átadóünnepségen részt vett Baráth Etele, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, Schmidt Gábor, a szövetség főtitkára, Markó József polgármester, dr. Horváth László, a Gödi SE elnöke és Nagy Árpád szakosztályvezető, Dalnoki Tibor, a Dunai Vízisport Alapítvány elnöke és Sipos Richárd a Gödi Önkormányzat Közművelődési-, Oktatási- és Sport Bizottságának elnöke is. A klub első magyar bajnoka, az azóta háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán Szolnokról üzenetben köszöntötte a szakosztályt.

A házigazda Nagy Árpád beszédében köszönetet mondott a kormánynak, a szövetségnek és az Emberi Erőforrás-minisztériumnak a 19 millió forintos állami- és a további 14 milliós finanszírozásnak, melyet a Dunai Vízisport Alapítvány és szülők adtak össze. A sportvezető méltatta a 32 éves szakosztályt, a 172 magyar bajnoki aranyérmet és az egykor GSE-ben sportoló, később olimpikonná, világ- és Európa-bajnoki érmessé vált tucatnyi versenyzőjét.

„Három szinten, összesen 180 négyzetméter áll a sportolóink rendelkezésére, a bővítés mellett felújítottuk a szigetelőrendszert, a tető egy részét, árvízvédelemmel láttuk el az épületet, a gépészet terén is előreléptünk” – mondta Nagy Árpád.

Baráth Etele kiemelte, a Dunakanyar százával „termeli” a kajak-kenusokat, az egészséges, vízszerető gyermekeket, sportolókat; olimpiai, világ- és Európa-bajnok sportolók tucatjait. Ebben Göd is élen jár. „A kajak-kenut a magyar kormány kiemelten támogatja, ennek egyik lényeges eleme a létesítményfejlesztés. Ennek példáját látjuk most Gödön is” – emelte ki beszédében Baráth Etele.

Markó József polgármester azt hangsúlyozta, a városi vagyont is gyarapítja az új, kibővített épület, mely Göd javát szolgálja. „Göd vagyona a Dunához is kapcsolódik, ehhez pedig a GSE kajakos sportháza is kapcsolódik. A Gödi SE pedig a város kiemelt sportegyesülete, mely a település sportját ellátja, ami fontos nekünk” – mondta a városvezető, aki hozzátette, látva a fejlesztést, a szakosztály példamutató közösségépítő szerepét és összefogását, a jövőben keresni fogják a további támogatás lehetőségét.

„Gödnek a legnagyobb értékét jelentik azok az emberek, aki így össze tudnak fogni, mint a kajakosok” – húzta alá dr. Horváth László egyesületi elnök.

A Szolnokon készülő Kammerer Zoltán a szakosztály első bajnoki aranyát szállította Gödnek, azóta háromszor nyert olimpiai bajnoki címet. Üzenetében több évtized szakmai munkájára utalt vissza.

„Büszke vagyok rá, hogy harminc éve Gödről indult a pályafutásom. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy éppen ide születhettem. Sinkó László edzővel az elmúlt bő húsz évben komoly fejlődésen ment át a szakosztály. Példaértékűnek tartom, ami Gödön működik, akár a létszámot, akár az eredményeket nézzük. Vagy akár azt, hogy ezzel a legújabb létesítményfejlesztéssel milyen jó felkészülési körülmények teremtődnek az utánpótlásnak” – hangsúlyozta Kammerer Zoltán.

A szakosztályvezetés nevében Horváth Szilárd a szakosztály programjairól beszélt. Kiemelte a szövetség által is elismert, legkisebbeknek szervezett KajakStart programot, a szakosztály városi társadalmi szerepvállalásait, az iskolai kenu-oktatóprogramot, a diákolimpiai szerepléseket, a társadalmi kapcsolatokat. Ismertette a jövőbeni terveket is, amelyekből kettőt emelt ki: az alsógödi csónakház felújítása aligha halasztható sokáig, s a legkisebbeknek Felsőgödön is ki kell építeni egy kajakos bázist.

Az eseményen Nagy Árpád és Seregi Péter a kivitelezésben nyújtott munkájáért külön elismerésben részesült. Az épületet megáldotta Marton Zsolt katolikus plébános.

Az épületet Váczai Enikő kétszeres maraton Európa-bajnok és Lukács István háromszoros maraton országos utánpótlásbajnok vezetésével vették birtokba jelképesen a jelenlévők.

Fotók az eseményről a Facebook-oldalunkon találhatók.

(Fotó: Bea István/Gödi Körlép, Facebook. Szabó Judit)