A GSE három kajakosa bejutott a mezei futó diákolimpia országos döntőjébe

A Gödi SE kajakosai közül négyen vettek részt március 31-én a mezei futó diákolimpia Pest-megyei döntőjében. Sportolóink - korosztályuknak megfelelően - ezúttal saját középiskolájukat képviselték Tápiószecsőn.

A középiskolás lányok a két és fél, a fiúk a három és fél kilométeres távon tisztességesen helyt álltak.

Az egyéni versenyzők közül a legjobb hat, csapatok közül az első három jutott tovább a megyei viadalról a mezei futó diákolimpia országos döntőjébe, így három versenyzőnk lesz ott az április 14-ei gödöllői fináléban.

Tápiószecsőn Horváth Csenge egyéniben a 11. helyen végzett, a váci Piarista Gimnázium csapatával pedig ezüstérmes lett. Pattantyus Márk egyéni 5. helyezést ért el, és a 10. helyezett Lukács Istvánnal a Boronkay Gimnázium indulóiként csapatban megnyerték a versenyt. Farkas Csilla a dunakeszi Radnóti Gimnázium színeiben indult, az egyéni viadalban a 20. helyen zárt.

Az eseményen a Pest Megyei Diksport Szövetség beszámolója szerint mintegy ezer fiatal állt rajthoz. A közel 100 iskola között a középiskolák kategóriájában a váci Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium lett a legsikeresebb - ehhez két "fiúnk" eredménye is jelentősen hozzájárult.