Népes mezőnyök, jelentős gödi sikerek a maraton ob-n

Május harmadik hétvégéjén, Győrben rendezték a kajak-kenu országos maraton bajnokságot, amely egyben Európa-bajnoki válogató volt a felnőtt és ifjúsági korosztály számára. A viadalon népes mezőny ült hajóba 73 egyesület összesen 1917 nevezésével. A Gödi SE kajakos szakosztályának mindhárom csoportja részt vett a megmérettetésen, a gödiek összesen hat alkalommal állhattak fel a dobogóra.

A versenyzőket nem fogadta kegyeibe az időjárás, viharos szélben, nagy hullámokban kellett teljesíteniük a korosztálytól függően 5, 10, 15, 18, 22 és 26 kilométeres távokat.

„Összességében nagyon jó helyezések születtek a bajnokságon – mondta a verseny után Mizser Diana edző. – Utcahosszal nyert egyesben Gál András a 11 éveseknél, Maszárovits László pedig a 10 éves fiúk küzdelmében. A verseny hősei az MK-2-es fiúk voltak, Szabó Vilmos és Galba Botond, akiknek ez volt az első versenyük. A táv elején leszorították őket,  a küzdelemben letört a kormányuk, de így is végigmentek, több egységet megelőzve. Úgy gondolom, jó úton haladunk a céljaink megvalósításához.”

Sinkó László edző úgy értékelt, csapatának felemásan sikerült a felkészülése. „Sok betegség és sérülés hátráltatta a versenyre való felkészülésünket. A népes mezőnyökben sikerült jó helyezéseket, értékes pontokat is szereznünk. Tanítványaim közül teljesítményével kiemelkedett az Európa-bajnok Lukács István, aki győri párjával, Obert Ákossal ezüstérmet nyert, másnap pedig egyesben is minimális különbséggel szorult a harmadik helyre. A jó eredmény elérésében nagy segítség volt az új hajó, melyet több helyről jövő támogatással tudtunk megvásárolni, amit ezúton is köszönünk. Váczai Enikő párjával, Katona Lilivel harmadik helyet szerzett, így éppen csak lemaradt az Európa-bajnokságon való indulás jogáról. Többi tanítványom is mind becsületesen küzdött, nem csak az ellenfelekkel, de a viharos széllel is. Biciklivel kísérve a futamokat, sok olyan hibát is találtam, amely az edzéseken nem került felszínre. Volt már jobb versenyünk is, de azon leszünk, hogy az akadályozó tényezőket kizárva, legközelebb jobban teljesítsünk.”

„A szezonnyitó versenyhez hasonlóan, még csekélyebb létszámú, de annál lelkesebb csapattal mentünk a győri maraton ob-ra – magyarázta Árkosi Gábor edző. – Sinkó András egy nagyon nehéz felkészülést követően, komoly esélyekkel várhatta a versenyt. A verseny előtti héten fejtörést okozott számunkra, hogy milyen taktikát válasszunk, és ehhez képest milyen lehetséges forgatókönyv valósul majd meg. Végül, egy számára nem kedvező taktikus verseny bontakozott ki, ami azt jelentette, hogy viszonylag lassú tempót ment a táv nagy részében a vezető kajakos boly, egymás segítségével vitték a tempót, azaz „vizeztek". Így a 10 kilométeres verseny gyakorlatilag az utolsó 200 méteren dőlt el, ahol Bandinak a vezető bolyban kissé bezárt helyzetből a 4. helyezést sikerült elérnie, ami természetesen egy kiemelkedő eredmény, de az előzetes terveinket és a verseny képét tekintve némi üröm is vegyült az örömbe. Hát ez maga a verseny! Ez a taktika az őszi keretfeltöltőn kedvezőbb kimenetelű volt, akkor egy hasonló verseny során ő tudott jó helyzetből hajrázni, most nem. Az első versenyén egy bronzéremmel, mi pedig hasznos tanulságokkal lettünk gazdagabbak. Tubak Zalán ugyanebben a futamban talán az egyik legjobb formáját hozva, amit már a heti időevezéseken is lehetett érzékelni, a kiváló 15. helyet szerezte meg. Vasvári Huni ugyanebben a korosztályban, egy másik futamban a 24. lett, hosszabb betegeskedést követően visszatérve  a tőle már megszokott nagyon harcos, remek hozzáállással. Gratulálok nekik és az egyesület többi versenyzőjének is!”