Nagymaros és Verőce – regionális versenyek a Dunakanyarban

Az országos bajnokságot követő pihenőt augusztus 20-án, a nagymarosi Dunakanyar Kupa, illetve az augusztus 21-én Verőcén megrendezett Verőce Kupa követte. Ezek a Dunakanyari versenyek nagyon jó csapatépítő rendezvények, több kajakos élete első versenye volt itt. A gödi kajakosok Nagymaroson a második helyen végeztek, Verőcéről elhozták a Kupát!

Voltak, akik közvetlenül a nyaralásból érkeztek ezekre a versenyekre, voltak, akik csak 1 hét pihenőt tartottak, kicsit edzettek utána és így álltak rajthoz, és páran még nem voltak ott a rajtnál a gödi kajakosok közül. Simi például néhány versenyzővel felevezett csütörtökön Nagymarosra, ott aludtak a Sportházban, majd pénteken még Zebegénybe eveztek és tértek vissza Nagymarosra. A hajókat ott hagyták, vonattal jöttek haza Gödre. Majd másnap a verseny után a gyerekek leeveztek Verőcére ugyanúgy, mint a verőcei verseny után hazaeveztek Gödre. Szóval jó buli volt részt venni ezeken a versenyeken, egyébként is a Dunakanyar régióban kiemelten fontos, hogy az egyesületek egymást támogassák, egymás versenyein részt vegyenek, így várhatóan a Göd Kupára is sokan érkeznek majd augusztus 27-én!

Mindkét versenynapra erőteljes esőzést jósolt a meteorológia, szerencsére, a nagymarosi verseny 2. felét érintette csak az égi áldás, Verőcén mindenki megúszta az esőt. Nagymaroson 17 egyesület indított versenyzőt, a Gödi SE 29 kajakossal állt rajthoz (152 nevezés futott be a szervezőkhöz). Minden versenyszám ugyanazon a távon, 2000m-en került megrendezésre és csak egyéni versenyszámok voltak. A 23 megszerezhető aranyéremből a hazaiak 8-at bezsebeltek, köszönhetően annak, hogy kenuban mind az 5 aranyat ők nyerték. A Gödi SE kajakosai 4 aranyérmet szereztek (4-4-5), az éremtábla és az összesített eredmények alapján a vándorserleget a Nagymarosi Sportegyesület kapta, a Gödi SE a 2. helyen végzett.

Verőcén 16 egyesület képviseltette magát, a Gödi SE 30 versenyzőt indított a 146 nevezettből. Itt is csak egyéni versenyszámok voltak, 2000m-es távon zajlott a küzdelem, és kenus versenyszámokat most nem tartottak. A 18 aranyéremből 4 egyesület szerzett 3-3 darabot, közte fiatal kajakosaink is (ezen kívül a házigazda Verőce, Dunakeszi és a Vitalitas egyesülete szerzett még 3 aranyat). A csapat összesen 9 érmet szerzett (3-3-3).
A Gödi SE nyerte a vándorserleget, mert az egyéb helyezésekben sokkal több pontot szerzett a többi egyesületnél. Következik a Göd Kupa, augusztus 27-én!