Huszonnyolc érem a Dunakeszi Kupán!

Október 8-án rendezték az év utolsó versenyét Dunakeszin, ahová 55 fiatal gödi kajakos nevezése futott be. 10 egyesületből 115 versenyzőt neveztek, vagyis a teljes mezőny közel fele gödi volt. Ez az éremtáblázaton is látszódott, 28 érmet hoztak el a Gödi SE kajak szakosztályának a versenyzői (10-11-7).

A verseny reggelén mindenki a gödi Sportháztól indult Dunakeszire, a verseny előtt leeveztek a gyerekek a Dunakeszi strand területére (majd a verseny után vissza is eveztek Gödre). Elképesztő látvány volt, ahogy a gödi armada, közel 60 versenyző egyszerre elindult a Dunán a kora reggeli időpontban. Kicsit szeles és hűvös időjárás volt, ez azonban alapvetően nem zavarta a fiatalokat, hiszen hozzá vannak szokva a vadabb dunai körülményekhez. A verseny távja mindenkinek 2000 m volt, 1 bóját kellett megkerülniük, így az első km folyás iránynak megfelelően indult, a táv második fele volt a keményebb kihívás, amihez a Duna alacsony vízállása is hozzájárult, nagyon figyelni kellett a part közeli területen, hogy a lapát vagy a hajó nehogy megsérüljön egy víz alatti „zátonyon”. 24 gödi kajakos szerzett érmet, így jó érzésekkel fejezhették be a gyerekek a 2023-as versenyszezont.

Az őszi szünet után kezdődik majd a téli felkészülés, az alapozás, addig az időjárási lehetőségeknek megfelelően még gyűjtik a kajakosok a kilométereket a Dunán. Október 15-én a SPAR maratoni versenyen 4 fős csapatokkal 6 staféta is teljesíti majd a maratoni távot, és az őszi szünet első pár napján egy Szobon tartandó 4 napos edzőtábor is szervezés alatt van, ahol kerékpározás (a helyszínre is bringával menne minden érintett), úszás, túrázás és egy kis kajakozás is szerepelne a programban.