Elhoztuk a csapatezüstöt Verőcéről

Mozgalmas hétvégével tértek vissza a GSE kajakosai az országos bajnokság utáni pihenőről. A fiatalok szombaton a Verőce Kupán álltak rajthoz, hétfőn a Dunakanyar Kupán bizonyíthatnak... Verőcén 37 helyezésből 5 arany-, 3 ezüst- és 6 bronzérem lett a termésünk.

A nyári "szabadság" utáni visszaállás jól sikerült: a dunakanyari klubok versenyében a GSE csapata, összetettben, mindenki eredményét figyelembe véve, a második helyen zárt. Az egyéni versenyszámok kihirdetése után Fidlóczky Zsolt, szakosztályvezetőségi tag büszkén állhatott fel a csapatdobogó második fokára.

A csapatversenyt végül a Váci Hajó SE nyerte 254 ponttal, mi "ott voltunk szorosan a nyakukban" 220 ponttal. Harmadik helyen a vendéglátó verőcei klub végzett.

A szombati verseny után Sinkó László csoportja felevezett Nagymarosra - Stiglincz Orsolyáék Verőcén táboroztak tovább -, majd a vasárnapi pihenő alkalmával egy közel 30 kilométeres evezésben lehetett részük, mely során Szob fölé, az Ipoly torkolatáig lapátoltak, majd a homokzátonyos részen történt kiadós fürdés után csurogtak vissza a Visegrádi várral szemben lévő "alaptáborba".

Hétfőn a nagymarosi, Dunakanyar Kupával folytatódik a hosszú hétvégés kajakcsata. A viadalon ismét jelentős GSE-részvétel várható, azonban a közelmúltban serdülő válogatottságot szerző Lukács István kisebb betegség miatt nem vehet részt. Isti, szombaton nagy csatában, ismét a dobogó tetejére állhatott, azonban a verseny után belázasodott, így kényszerpihenőt kapott.