Sikerek a Verőce- és a Dunakanyar Kupán, folytatás Gödön

A hagyományos augusztus végi Verőce-, majd Dunakanyar Kupán a Gödi SE kajakosai az előző évekhez hasonlóan idén is részt vettek. A két viadalon számos kiváló gödi eredmény született;  a csapatversenyben mindkétszer dobogóra állhatott együttesünk.

A sportolókat Sinkó László és Németh István edző kísérte el a régiós eseményekre.

„A kajakosok közül sokan még a megérdemelt pihenőjüket töltötték, így erősen szűk gödi kerettel indultunk a viadalokon, de így is mind a négy csoportunk képviselte magát. A jó hangulatú versenyeken változatos, de kemény küzdelmeket láthattunk. Tiszteletét tette Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, Hesz Mihály olimpiai bajnok kajakos és Wichmann Tamás sokszoros világbajnok, olimpiai ezüst- és bronzérmes kenus is, akik az éremátadásban is részt vettek. Nagy élmény volt, ahogyan küzdöttek a közös célért versenyzőink, a siker sem maradt el, hiszen a csapatversenyben is jól szerepeltünk. Megnyertük a Verőce Kupát, a Dunakanyar Kupán pedig összesítettben, szoros versenyben a második helyett szereztük meg a házigazdák után” – értékelte Sinkó László edző a hétvégét.

„A kajakos ’palántáim’ közül tizenöten jöttek el az első napon Verőcére és tizenhárman másnap Marosra – tette hozzá Németh István. A 2-3 hét pihenő után ez volt az első versenyük, összeszedettek voltak és nagyon jól szerepeltek. Volt olyan futam, ahol az első négy gyerek gödi volt. A szombati napon Verőcéről feleveztünk Marosra is, majd a vasárnapi napot egy hosszabb evezéssel zártuk, a csapat együtt jött le Marosról Gödre, ami huszonhat kilométer teljesítését jelentette.  A gyerekek fáradtan, de lelkesen mentek haza a vidám két nap után. A hétvége jó alkalom volt a szülőknek és nagyszülőknek, hogy lássák a gyermekeiket verseny közben, és hogy egymással is megismerkedjenek. Köszönjük a két rendező csapatnak a szervezést és a vendéglátást! Szeretettel várjuk őket szombaton, a Göd Kupán!”

Részletes eredmények:

Verőce Kupa:

1. hely: Sinkó Panna K1, VII. korcsoport; Lukács Katalin MK-1, III. korcsoport; Debreceni Lora Scarlett MK-1, I. korcsoport; Gál András MK-1, III. korcsoport, Maszárovits László MK-1 , I. korcsoport; Gál András MK-1, II. korcsoport; Bársony Otília K-1, IV. korcsoport; Sinkó András K-1, IV. korcsoport

2. hely: Csáti Csenge MK-1, I. korcsoport; Szabó Vilmos MK-1, I. korcsoport, Galba Botond MK-1, II. korcsoport; Gál Tímea K-1, IV. korcsoport

3. hely: Lukács Benjámin MK-1, 0. korcsoport; Gál Tímea K-1, V. korcsoport; Galbavy Zsuzsanna MK-1, I. korcsoport; Maszárovits Miklós K-1, IV. korcsoport

4. hely Bársony Otília K-1, V. korcsoport; Berecz Bálint MK-1, I. korcsoport; Lehotai Vivien K-1, IV. korcsoport

5. hely: Polónyi Liliána MK-1, I. korcsoport; Sinkó András K-1, V. korcsoport; Erdős András MK-1, I. korcsoport; Maszárovits László MK-1, II. korcsoport

6. hely: Demeter Csaba MK-1, I. korcsoport; Szabó Vilmos MK-1, II. korcsoport

7. hely: Maszárovits Miklós K-1, V. korcsoport; Gabányi Bálint MK-1, I. korcsoport, Bársony André K-1 VI. korcsoport

Dunakanyar Kupa:

1. hely: Sinkó Panna K1, VII. korcsoport; Lukács Katalin MK-1, III. korcsoport; Demeter Nóra MK-1, I. korcsoport, Maszárovits Miklós MK-1, I. korcsoport; Szabó Nándor K-1, VII. korcsoport, Sinkó András K-1, IV. korcsoport, Gál András MK-1, II. korcsoport- Rothbauer Vilmos különdíj

2. hely: Gál András MK-1, III. korcsoport, Szabó Vilmos MK-1, I. korcsoport, Gál Tímea K-1, IV. korcsoport, Galba Botond MK-1, II. korcsoport

3. hely: Gál Tímea K-1, V. korcsoport; Galbavy Zsuzsanna MK-1, I. korcsoport; Galba Botond MK-1, III. korcsoport; Berecz Bálint MK-1, I. korcsoport, Maszárovits Miklós K-1, IV. korcsoport

4. hely: Lukács Benjámin MK-1, 0. korcsoport; Demeter Balázs MK-1, 0. korcsoport, Csáti Csenge, MK-1, I. korcsoport, Erdős András MK-1, I. korcsoport; Maszárovits László MK-1, II. korcsoport

5. hely: Sinkó András K-1, V. korcsoport;

6. hely: Lehotai Vivien K-1, IV. korcsoport;

7. hely: Maszárovits Miklós K-1, V. korcsoport; Szabó Vilmos MK-1, II. korcsoport

8. hely: Demeter Csaba MK-1, I. korcsoport; Pálffy Márton MK-1, II. korcsoport

9. hely: Rácz Benedek K-1, III. korcsoport

10. hely: Vincze Roland MK-1, I. korcsoport

11. hely: Pór Levente K-1, V. korcsoport; Gabányi Bálint MK-1, I. korcsoport; Berencsi Bendegúz K-1 , III. korcsoport