Május 5-9. között 21 gödi kajakos készült a Dunavarsányi Olimpiai Edzőtáborban. Közülük 9 fiatal a Gyulay Zsolt Regionális Akadémia kölyök válogatottjaként (U13- U14), a többiek Sinkó László (Simi) U15-U18-as csoportjának a tagjai.
A maraton országos bajnokság előtti héten ezáltql még komolyabb terhelést kaptak a gyerekek, ebből az intenzitásból visszavéve, és technikai elemekre fókuszálva történik majd a ráhangolódás a győri versenyre. A Ráckevei Duna szakaszon zajlottak az edzések, napi 2 alkalommal, ami szombaton vízi felmérővel ért véget.
A régiós válogatottak a tavalyi évben megszerzett, versenyeken elérhető pontok alapján szerezhettek tagságot, ezen felül a régióban menedzselt versenyzők is részt vettek a tábori edzésmunkában, szombatra pedig egy nyilvános felmérőt szerveztek a régiós versenyzőknek, ahol további gödi kajakosok is felmérték a pillanatnyi felkészültségüket 2000 m-en és 15 km-en. Az edzőtáborban Sinkó László (Simi) is segítette az edzői stáb munkáját, így közvetlenül rálátott az ott folyó edzésmunkára, ezen felül dolgozott együtt a saját többi tanítványával is, nem egyszer reggel 6 órakor kezdődő vízi edzések formájában.
Sinkó László, Pélyi Dávid és Árkosi Gábor válogatott tanítványai kiadós edzésmunkát végeztek el május első hetében, amit nehezített az első 3 napban az országosan is jellemző viharos szél. Ugyanakkor nagyszerű lehetőséget is kaptak a fiatalok arra, hogy testközelből megtapasztalják, a felnőttek miként birkóznak meg az ilyen körülményekkel, hogyan emelkednek felül a nehézségeken. Nevezetesen, a múlt hétvégi szegedi Világkupára készülő (ott végül győztes) férfi válogatott négyes egység is Dunavarsányban élezte a formáját a verseny előtt, így a Nádas Bence – Fodor Bence – Kurucz Levente – Tótka Sándor összeállítású, K4 500 m-re fókuszáló csapat a fiatalok szeme láttára mutatott példát arra, hogy alázattal, a feladatra összpontosítva miként kell az edzésmunkát elvégezni a körülményektől függetlenítve magukat. Sinkó László is ezt a példamutatást emelte ki, mint a táborban az edzésmunkán túlmutató „csomagot”, amit a gyerekek magukkal vihettek fejben, és a személyiségük fejlesztéséhez használhatnak a jövőben.
A napi feladatokat csoportokra bontott edzésmunka alapján végezték el a kajakosok, amit a nagy létszám kifejezetten indokolttá tett.
Fontos szempont volt a régión belüli együttműködés erősítése szakmai és edzői oldalon is, sőt, az edzőtábor ideje alatt antropometriai méréseket is végeztek a régiós válogatottakon (ez az emberi test méreteinek, arányainak és összetételének a vizsgálatát jelenti – a szerk.), amely a Kajak-Kenu Módszertani Központ által került meghatározásra. A délelőtti és délutáni edzések során különféle típusú feladatokat végeztek a kajakosok, a hosszú evezéstől a résztávokig, a stílus gyakorlatoktól az intervall jellegű edzésekig, a lényeg az volt, hogy 30-40 percnél ne legyen több az intenzív terhelés és hétvégére, a felmérőre ne merüljenek ki.
A következő esemény a Győrben, május 15-17. között megrendezésre kerülő Maraton Országos Bajnokság lesz, amellyel lezárul a tavaszi felkészülési és verseny szezon. Ezt követően a síkvízi felkészülésre és versenyzésre kerül a hangsúly.
A Gödi SE kölyök régiós válogatottjai:
2012-es születésűek:
Bor Lilien
Erdős Nóra
Kárász-Gyenge Veronika
Kovács Merse
2013-as születésűek:
Bohus-Magyar Zselyke
Ilyés Zsigmond
Imrik Maja
Stampf Dániel
Varga Szonja