Öt gödi érem a keretfeltöltőről - már 5 gödi kajakost ad a GSE a korosztályos válogatottnak

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség a válogatott keretek feltöltése céljából rendezte a Dunai István Emlékversenyt Sukorón, az első októberi hétvégén. A viadalon a GSE kajakosai is rajthoz álltak, az 1-3. hely valamelyikét öt egységünk szerezte meg. Lukács István ifiválogatott lett.

A hazai szövetség beszámolója szerint a hétvégi viadalon olyan versenyzők kaptak lehetőséget a válogatott keretbe kerülésre, akik a nyári hazai és nemzetközi versenyeken nem tudtak a legjobbak közé kerülni. A kölyök, a serdülő és az ifjúsági keretben is gazdára várt néhány kiadó hely.

A kölyök keretbe kerülők tavaszi és őszi összetartáson vehetnek részt, amelynek legfontosabb célja, hogy a gyerekek felméréseken vegyenek részt és megismerjék egymást. A serdülő és az ifi keret számára is rendeznek ehhez hasonló összetartásokat, sőt néhány versenyzőnek a melegvízi edzőtáboroztatását is támogatja a sportág.

A  GSE szakosztályából 2015-ös ob-eredményei alapján Rimár Szonja, Tóth Rebeka, Korompai László és Velky Donát már korábban tagja volt a kölyökválogatottnak, a sukorói keretfeltöltőn pedig Lukács István 1000 méteren elért második helyezésével vívta ki helyét a legeredményesebb ifjúságiak közé, a Héraklész-keretbe.