Nagyszerű eredmények születtek az Országos Bajnokságra válogató versenyen!

Július 2-4. között rendezték Budapest és Pest megye bajnokságát, ami az 1 hónap múlva esedékes országos bajnokságra adott bejutási lehetőséget. 42 egyesület 1216 sportolót nevezett. A Gödi SE  57 kajakossal vett részt a versenyen, 24 érmet szereztek a fiatalok (16 dobogós helyezéssel), összetettben a 7. helyen végeztek, ezen belül figyelemreméltó tény, hogy fiú kajakban csak az UTE végzett a Gödiek előtt!

Fazekas Botond tapasztalatai:
A július 2-4. között megrendezésre került Budapest és Pest megye bajnokságon, habár a teljes csoportom képviseltette magát, az ifi mix négyesen kívül, döntőbe mégiscsak Szabó Vilmos, Maszárovits László és Bús Huba jutott. Ifi mix négyes futamot most rendeztek először, ami annyit jelent, hogy 2 lánynak és 2 fiúnak kell ülnie a hajóban. Ez a kvartett 500 m-en 3. helyen ért célba. A csapat női tagjai Lukács Kata és Gál Tímea voltak, akik a csoportomhoz tartoznak, a 2 fiú pedig Maszárovits Miklós és Sinkó András voltak, akiknek Árkosi Gábor irányítja a felkészülését. Szabó Vilmos egyesben ismét 2. lett, illetve párjával, Maszárovits Lacival szintén 2. helyen végeztek. A Magyar Kupa óta eltelt egy hét kevés volt, hogy a magunk javára fordítsuk ezt a kiélezett küzdelmet, azonban bízom benne, hogy a július végén megrendezésre kerülő országos bajnokságig ez teljesíthető. A 2000 m még ettől is sikeresebb lett, mert ezt a távot megnyerték a fiúk párosban, illetve Bús Huba, immáron gödi párjával, Berecz Bálinttal (aki Putyu csoportját erősíti), a 4. helyen végeztek. A hétvége záró számai a 3x200 m-es váltók voltak, amit a Maszárovits László, Bús Huba, Berecz Bálint triónak sikerült megnyernie.

Sinkó László (Simi) értékelése:
16 fővel voltunk jelen a versenyen, a fele az U11-es korosztályba tartozik, és ebből a 8 versenyzőből egyfajta rangsorolót csinált a verseny, mivel hatan közülük egyéniben megmérkőztek. Ez segített eldönteni, hogy kik kerüljenek a négyesbe, illetve a párosok beosztásához is támaszként szolgált. Stampf Bence érte el közülük a legjobb eredményt egy 6. hellyel, MK1 U11 2000 m-en, de további 3 versenyző bejött az első 15-be. MK1 U10 2000 m-en pedig Berencsi Boldizsár végzett a 6. helyen. Amúgy most először volt fordulós a verseny (amit edzéseken gyakoroltunk), tehát nem csak egyenes irányban kajakoztak a versenyzők. Ez a verseny sokkal erősebb volt, mint egy régiós verseny, hiszen a 6 régióból itt nagyjából 2,5 volt jelen, ha a létszámokat kivetítjük a teljes mezőnyre, szóval óriási konkurencia volt, ezért is kell minden helyezést nagyon megbecsülni. Kramer-Boga Emma 2. lett MK1 U11 2000 m-en, megverte a maraton bajnokot is. Pók Anna és Rózsa Eliza MK2 U10 2000 m-en úgy nyertek, hogy most először kajakoztak együtt párosban. Ugyanebben a versenyszámban, csak az U11-esek között lett 1. helyezett a Turi Angéla-Vecseri Vivien páros, akiknek nagyon meg kellett harcolnia a győzelemért. Ez a páros kiegészülve Lepkó Saroltával és Kramer-Boga Emmával, MK1 U12 4*200 m-es váltóban egy ezüstérmet szerzett. Két 4. helyezésünk volt még: az egyik MK2 U11 2000 m-en Lepkó Sarolta és Hattyasy Katalin jóvoltából, illetve az egyéniben 4 legeredményesebb U11-es fiú alkotta 4*200 m-es váltóban (Stampf Bence, Kecskés Csaba, Czirbus Máté, Nagy Nimród). A váltó versenyek nagyszerű nevelési eszközök is, mert extra figyelemre tanítanak, hiszen egy hiba másik 3 ember munkáját is tönkreteheti. Nagyon jó azt látni, hogy a szülők is kezdik átlátni a rendszert, mert az ilyen nagyon szoros időbeosztású versenyeken sok segítséget tudnak adni a gyerekeknek, mert mi, edzők, nem tudunk mindenki mellett ott lenni és ilyenkor elkél a segítség és a biztatás. Külön kiemelném Vecseri Zsuzsi palacsinta sütési akcióját, aki folyamatosan gyártotta a palacsintákat a parton a versenyzők részére, amelyeknek kihűlni sem volt ideje… Hálás köszönetünket fejezzük ki minden szülői segítségért, legyen az bármi is egy ilyen hétvégi verseny során! Folytatás július 17-én a Vác Kupán, illetve a hónap végén az országos bajnokságon.

Németh István (Putyu) összefoglalója:
Egyesben meghatározó volt ez a verseny, hiszen egyéniben csak innen lehetett bejutni az országos bajnokságra (500 és 1000 m-en), párosban, négyesben pedig csak egyesületen belüli versenyzőkből állítható ki az egység. Egyéniben sajnos egyedül Csáti Csenge indulhat majd az OB-n, mivel a döntőbe egyedüliként került be, és lett 7. K1 U14 1000 m-en. Párosban és váltóban illetve a 2000 m-es távokon lényegesen jobb eredmények születtek. 1. helyezett lett a K1 U14 3*200 m-es váltó Varró Csenge, Káplár Zille, Csáti Csenge összeállításban. Káplár Zille MK1 U13 2000 m-en 2. helyen végzett, mint ahogy szintén ezüstérmes lett a Kramer-Boga Ábel, Varga Zalán, Vizsy Botond MK1 U13 3*200 m-es váltó is. Varga Zalán MK1 U13 2000 m-en 3. helyen ért célba, csakúgy, mint a Fülöp Csanád, Kovács András, Galba Zsombor alkotta MK1 U13 3*200 m-es váltó. 4. helyen végzett a 2 Csenge alkotta K2 U14 2000 m-es páros és Kiss-Kovács Tamara K1 U13 2000 m-en. Mivel az 500 és 1000 m-es távok idén jöttek be ennek a korosztálynak, így sokat kell dolgozni az erre való felkészülésen, sok (síkvízi) pályát kellene menni, amire itt Gödön korlátozott lehetőségek vannak, pedig ezekben egyértelműen van fejlődési potenciál, mindenesetre igyekszünk állóvizes edzéseket beiktatni a felkészülésbe, ilyen például a Táti mellékág (Esztergom), ahová néha eljárunk edzeni, ott 1 km-es szakaszt lehet menni a versenyzőknek.

Maszárovits László-Szabó Vilmos K2 U13-14 1000m
Szabó Levente K1 U15-16 2000m (Zebra szerint)
Káplár Zille MK1 U13 2000m
Kramer-Boga Emma MK1 U11 2000m
Kramer-Boga Ábel-Varga Zalán-Vizsy Botond MK1 U13 3x200m
Vecseri Vivien-Lepkó Sarolta-Turi Angéla-Kramer-Boga Emma MK1 U12 4x200m

III. hely
Maszárovits Miklós-Gál Tímea-Lukács Katalin-Sinkó András K4 U17-18 500m
Nagy Levente K1 U15-16 2000m (Zebra szerint)

Csáti Csenge K1 U14 1000m
Berencsi Boldizsár-Veres-Kiss Bendegúz-Ocsovai Álmos-Varró Csanád MK1 U10-11 4x200m