Magyar bajnok a gödi fiúváltó

Három bajnoki dobogós helyezést szereztek a Gödi SE szakosztályának kajakosai az idei serdülő, ifjúsági és U23-as magyar bajnokságon, Szolnokon. Bajnoki címet a Velky Donát, Báthory Dániel, Korompai László összeállítású U15-16-os fiúváltó nyert.

A viadalt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség augusztus első hétvégéjén rendezte. A versenyen a gödi szakosztály korosztályos sportolói Sinkó László és Árkosi Gábor vezetésével vettek részt. A csütörtöktől vasárnapig tartó bajnokságot Árkosi Gábor foglalta össze.

„Csütörtökön a 200 méteres sprint távokkal indult a megmérettetés. Korompai László hírnevéhez mérten nagyon szépen helytállt az U16-os korosztály leggyorsabb távjának döntőjében, ahol a negyedik helyet szerezte meg, szép teljesítményével vigasztalódva, hogy nem sokkal maradt le az ORV-indulás lehetőségéről. A táv döntőiben rajta kívül az ifjúságiak női páros versenyében Sinkó Panna volt érdekelt, ő nyolcadik lett.

Pénteken az 1000 méteres távval folytatódott a verseny, ahol a Korompai-Velky páros a serdülők U16-os döntőjében, a Bíró-Szabó egység pedig az ifjúságiak versenyében végzett a negyedik helyen. Ezen a ponton már kissé bosszússá téve a csapatot, az elérhető közelségben lévő dobogók látszólagos elérhetetlenségét sejtetve. A táv U16-os döntőjében szerepelt még Báthory Dániel is társával, az UKSC-s Wisniewski Gergővel.

Szombaton az 500 méterek következtek. Ekkora már a  gödi csapat feltett szándékává vált a jég megtörése a dobogós helyek megszerzését illetően. Erre több egységünknek is megvolt az esélye. Az U15-16-os korosztály négyes döntőjében a Zoboki Zoltán, Bíró Dominik, Báthory Dániel, Boskovitz Áron végzett a negyedik helyen, két század másodpercre a harmadik és négy századra a második helytől. Érdemes kiszámolni, hogy ez egy hozzávetőlegesen 20 km/órával haladó kajak esetében milyen különbséget jelent... ’Nem interjús szituációban’  bizonyos kisméretű, szorgos, testénél sokkalta erősebb állatot szokás emlegetni ilyen különbségek jellemzésére. No, dicséretére a srácoknak, bosszankodva ugyan, de képesek voltak örülni az egyébként nagyon szép eredménynek. Az U16-osok páros döntőjében a Korompai-Velky Donát páros az ötödik, az ifi lányok versenyében a Sinkó Panna, Páczai Panna összeállítás a hetedik helyen zárt.

Vasárnap reggel a korosztályok 3x200 méteres váltóival folytatódott a verseny, ahol a csapat csak reménykedni tudott, hogy a rontás ellenére dobogós és egyben érmes helyek születnek. A teljesítmény persze nem az a babonás műfaj, így a váltók a teljesítményüknek köszönhetően kettő érmes helyezés értek el. Második lett a Boskovitz Áron, Szabó Bertalan, Zoboki Zoltán összeállítású váltó, a Korompai László, Velky Donát, Báthory Dániel váltó pedig kiváló idővel országos bajnok lett. Sajnos az ifi fiúváltónk betegség miatt nem tudott rajthoz állni.

A délutáni hosszú távon a jövő heti maratoni vb válogatón még érdekelt, már emlegetett Bíró-Szabó páros energikusan versenyezve szerezte meg a harmadik helyet. Harcosságukat mindenképpen dicséret illeti. Elismerés jár a fiatalokkal felálló hosszú távú K4-s hajónknak is, hiszen Maszárovits Miklós, Szabó Bertalan, Nagy Gergő és Csányi Kelemen szép versenyzéssel, értékes tapasztalatokkal gazdagodott.

Összességében egy nagyon szép környezetben rendezett, a jövőre nézve inspiráló hatásokkal is bíró versenyhétvégén vagyunk túl, ahol a  versenyzőink az ország egyik legszínvonalasabb pályáján kajakozhattak, remek időben, nagyon felkészült vetélytársakkal szemben. Egyesek várva várt lehetőségei kimaradtak, de reméljük, ez további munkára ösztönzi őket. Gratulálunk mindenkinek, aki rajthoz állt a hétvégén!” – értékelt Árkosi Gábor.

Serdülő, Ifjúsági és U23-as Magyar Bajnokság 2018; a gödi kajakosok eredményei:

1. hely: Velky Donát, Báthory Dániel, Korompai László (K1 U15-U16 3x200m)

2. hely: Zoboki Zoltán, Szabó Bertalan, Boskovitz Áron (K1 U15-U16 3x200m)

3. hely: Bíró Zsombor, Szabó Nándor (K2 U17-U18 4000m)

4. hely: Korompai László (K1 U16 200m), Bíró Zsombor, Szabó Nándor (K2 U17-U18 1000m), Velky Donát, Korompai László (K2 U16 1000m), Báthory Dániel, Bíró Dominik, Zoboki Zoltán, Boskovitz Áron (K4 U15-U16 500m)

5. hely: Bíró Dominik (K1 U15 2000+200m /200m/), Velky Donát, Korompai László (K2 U16 500m), Bíró Dominik, Dinka Kristóf, Nagy Gergő (K1 U15-U16 3x200m)

7. hely: Sinkó Panna, Páczai Panna /Lágymányos/ (K2 U17-U18 500m), Bíró Dominik (K1 U15 2000m)

8. hely: Sinkó Panna, Páczai Panna (K2 U17-U18 200m), Zoboki Zoltán, Boskovitz Áron (K2 U16 2000m)

9. hely: Báthory Dániel, Wisniewski Gergő (K2 U16 1000m)

12. hely: Maszárovits Miklós, Szabó Bertalan, Csányi Kelemen, Nagy Gergő (K4 U15-U16 2000m)

13. hely: Sinkó Panna (K1 U17-U18 4000m)

17. hely: Bíró Dominik (K1 U15 2000+200m /2000m/)