Két győzelem és összesen nyolc érem született a Magyar Kupa Döntőben!

Június 26-27-én, a Velencei-tavon rendezték az idén első ízben kiírt Regionális Akadémiai versenyrendszer országos döntőjét, a Magyar Kupát, amin 77 egyesület 1133 nevezett sportolója vett részt. 22 gödi kajakos indult, a Gödi SE Kajak-Kenu szakosztálya végül a 11. helyen végzett, ezen belül a fiú kajakosok az előkelő 6. helyet szerezték meg!

Fazekas Botond értékelése:
A csoportom ugyan kis létszámmal, 3 fővel képviseltette magát, mégis jelentős sikereket értünk el. Szabó Vilmos K1 1000 m-en (amit a kajakozás király számaként szoktak emlegetni) az U14-es korosztályban 2. helyezést ért el. Párosban Maszárovits Lászlóval szintén másodikok lettek, nagyon erős mezőnyben. Ugyanebben a versenyszámban az 5. helyen Bús Huba végzett Molnár Mersével, váci párjával kiegészülve. Mindenképpen meg kell jegyezni, hogy ennek a korosztálynak idén rendeznek először 1000 m-es távot, eddig csak az alsóbb korosztályoknál megszokott 2000 m-es távon csatáztak egymással. Ez számunkra igen jelentős különbség, mert a 2000 m-el szemben az 1000 m már "pályakajakozás", amit külön meg kell tanulni. Jobb lehetőség híján a nagy Dunán készülünk, ami ezt a tanulási folyamatot egy kicsit megnehezíti. Ennek ellenére mégis derekasan helytálltak a fiúk. A hétvége legnagyobb sikerét K4 1000 m-én értük el, ahol csoportom 3 tagja, Vilmos, Laci és Huba, illetve Huba párosbeli váci társa, Merse alkotott egy kvartettet, és rajt-cél győzelemmel, igen jelentős 7 másodperces előnnyel nyerték a versenyt.

Habár a verseny sikeres volt, úgy gondolom, az előttünk álló pár hét (benne egy kemény edzőtáborral) sok munkával telik majd az Országos Bajnokságig, esélyt adva magunknak arra, hogy egyesben és párosban is befogjuk a többieket.

Németh István (Putyu) az alábbiakat emelte ki:
Káplár Zille most is nagy fölénnyel nyerte az MK1 U13 2000 m-es versenyt, ő érte el a csoportomból a legjobb eredményt. Bronzérmes lett Varga Zalán MK1 U13 2000 m-en, pedig kormány problémákkal küzdött szinte végig. A lány MK4 U12 2000 m-es versenyben 6. helyen végzett Rózsa Julianna, 3 másik egyesületből érkező társával együtt, akiknek az egységes evezését élmény volt nézni, pedig előtte csak kétszer ültek össze gyakorolni, Julcsi egyéniben MK1 U12 2000 m-en 9. helyen ért célba. A sorsolás megint okozott kellemetlen meglepetéseket, mert Varró Csenge K1 U14 500 m-en egy másik futamból simán döntőbe került volna, a sajátjában 4. lett, így nem küzdhetett a döntőben. A lány és fiú 1000 m-es négyesek sokszínű kvartettek voltak, Honvédos és Dunakeszi kajakosokkal kiegészülve, ezek az egységek nem kerültek döntőbe. Az mindenesetre látszik a mezőnyökön, hogy sok versenyző és hatalmas konkurencia van országszerte, kiválóan felkészült versenyzőkkel, így a jövő heti Budapest Bajnokságra oda kell tennie magát mindenkinek, hogy az Országos Bajnokságra kvalifikálhassanak majd!

Sinkó László (Simi) összegzése:
A Magyar Kupa döntőjében olyan esszencia gyűlt össze a futamok során, ami konkrét képet mutatott mindenki számára, hogy hol tart. Mindenki 2000 m-es távokon versenyzett, a legjobb helyezést a Turi Angéla-Vecseri Vivien páros szállította, akik 4. helyen végeztek MK2 U10-11 2000 m-en, majd a négyesben, kiegészülve 2 honvédos kajakossal, szintén 4. helyen zártak. Az MK1 U11-esek versenyén 5 versenyzőnk is indult. Stampf Bence legutóbb, a regionális kupán 2. volt, most nem jutott az első tízbe, pedig kiválóan versenyzett, ez is jól mutatja, hogy az országos döntőben más dimenzióban kajakoztak az élmezőnyben végzők. Szintén nagyszerűen versenyzett Berencsi Boldizsár, aki az MK1 U10-esek között ért el Bencéhez hasonló helyezést. Párosban is több egységünk volt, Czirbus Máté és Kecskés Csaba legutóbb a hetedik helyen végzett a regionális kupán, most pedig a 11. helyen értek célba MK2 U10-11 2000 m-en (pedig itt már mind a 6 akadémia jelen volt), ők is nagyszerűen mentek, sokat fejlődtek, azonban tény, hogy az egyesre és a párosokra is nagyon felkészült egységek érkeztek az országos döntőre. 9. helyen végzett a kvartett, ahol Czirbus Máté és Kecskés Csaba mellé Berencsi Boldizsár és Stampf Bence került az egységbe. Fontos megjegyezni, hogy természetesen, ilyen idős korban sokat számít 1-1 év a versenyzők életkorában, ki-mikor kezdett kajakozni, milyen a testfelépítése, hiszen folyamatosan változnak a gyerekek még jó pár évig, ezért arra kell koncentrálnia mindenkinek, hogy a megfelelő, edzők által előírt edzésmunkát elvégezzék és a lehetőségekhez képest sokat versenyezzenek, hogy az aktuális fejlődésük nyomon követhető legyen. Mert nagyságrendileg 15-16 éves kortól ezek az alapok meghatározóvá válnak, miközben a testi különbségek egyre kevésbé lesznek láthatóak. Megterhelő időszak van a kajakosok háta mögött, de még van egy fontos megmérettetés jövő héten, a Budapest Bajnokság, ami az Országos Bajnokságra történő kvalifikáció szempontjából kiemelten fontos! Utána jöhet majd egy kis felfrissülés és persze sok-sok edzés, hogy az idény második felére is felkészülten állhassanak oda kajakosaink a rajtvonalhoz. A verseny megszervezése kiemelkedő, nemzetközi versenyhez hasonló színvonalú volt, koncentrált eredmények voltak. Előzetesen komoly szűrőkön mentek át a versenyzők, kevés versenyszám volt, így mindenki mehetett több számot is, mindenki indult szinte minden versenyszámban, és a párosok-négyesek esetében még egyesülhettek más egyesületek versenyzőivel is, úgyhogy ehhez képest a Magyar Bajnokság jóval könnyebb lesz (ott nincs egyesülés más szakosztályokkal, nem indulhatnak, csak 1 versenyszámban, és a csapathajók is csak a saját egyesület versenyzőiből tölthetők meg). Köszönjük a szülőknek a kitartó támogatást és a logisztikai feladatok részleges átvállalását, ezek mind hozzájárulnak versenyzőink eredményességéhez!

Turi Angéla-Vecseri Vivien MK2 U10-11 2000m
Turi Angéla-TölgyesiLuca (Honvéd)-Rózsa Regina (Honvéd)-Vecseri Vivien MK4 U10-11 2000m