Heraklész fizikai felmérő

Az idei felkészülési szezonban 2 héttel korábban, november 26-án rendezték a Gyulai Zsolt Regionális Akadémia U8-U14-es korosztálya részére a Heraklész Fizikai Felmérőt. 12 dobogós helyezést értek el a gödi kajakosok, 5 győzelem mellett 5 második és 2 harmadik helyezést gyűjtöttek, ami azt jelenti, majdnem minden második gödi versenyző dobogón állt!

A Gödi SE kajak-kenu szakosztályából néhányan betegség miatt nem voltak jelen, de az egyesület így is 26 versenyzővel vett részt a felmérő versenyen, amelyet az UTE pálya Szilágyi utcai telepén rendeztek.

12 dobogós helyezést értek el a gödi kajakosok, ami azt jelenti, majdnem minden második gödi versenyző dobogón állt! A felkészülési időszak elején ez jó visszajelzés a sportoló és az edző részére is, plusz extra motivációt és sikerélményt ad a sportolóknak!

Többféle fizikai paramétert teszteltek a gyerekeken, hogy minél jobban kirajzolódjon, jelenleg miben erősek és mit kell majd jobban fejleszteni az edzőiknek. A futások közül mindenkinek volt 30 m-es sprint, illetve a fiatalabbaknak (korosztályonként növekvő távolsággal) 1200-2400 m közötti tartós futás, a 13-14 éveseknek „Cooper” futás. A nyújtón kétféle gyakorlat volt, a fiatalabbaknak behajlított könyökkel 40” függés (rögzített karú lógás), a 11 év felettieknek húzódzkodás 30” alatt. A támasz gyakorlatokból is 2 félét csináltak a jelenlévők, a 11 év alattiak 1 percig „plank”-eltek, az idősebbek 30”-ig fekvőtámaszokat végeztek. A hasizom gyakorlatok között a 13-14 évesek 30”-ig lábemeléseket végeztek bordásfalon, a fiatalabbak pedig 1 percig „netfit” hasizom” gyakorlatokat csináltak.

Ezek összesített eredményeit korosztályonként sorrendbe állították, és ezek alapján hirdettek végeredményt.