Három Országos Bajnoki cím és nyolc dobogós helyezés a Gyermek, Kölyök Országos Bajnokságon!

Július utolsó hétvégéjén rendezték meg a 10-14 éves korosztály Országos Bajnokságát Sukorón, ahol 30 gödi kajakos indult. Közel 2000 résztvevője volt a versenynek, 79 egyesület képviseltette magát. Fiatal kajakosaink 3 bajnoki címet és 8 dobogós helyezést szereztek, a szakosztályok összesített rangsorában a 9. helyen végeztünk, a lányok a 6. helyen, a fiúk a 8. helyen zártak.

Sinkó László (Simi) értékelése:
Az OB-ra 2 összetartással készültünk, az egyik egy 2 napos, sátrazással egybekötött összetartás volt Vácon, ahol a helyi kajakosokkal tudtunk jól együtt dolgozni, mint például a versenyre való taktika felépítésében tudtunk előre lépni, illetve a gödi Csónakházban volt egy 3 napos, ott alvós edzőtábor, ahol a csapat összekovácsolása és a kajakosok edzéseken kívüli, egymás jobb megismerése is fontos szempont volt. Az edzőtábor keretei között zajlott a bajnokságra a csapathajók kialakítása is, különböző összetételben tudtunk kifutni a vízre, senkinek nem kellett rohannia sehová. Ez a felkészülés nagyon jól sikerült, mert a hajóosztályokat és a versenyszámokat is sikerült úgy eltalálni, ami a legoptimálisabb volt, ezt a bajnokságon elért eredmények tükrében állíthatom, Az idei évre és a bajnokságra előzetesen kitűzött célok megvalósultak a csoportban, és nagy örömmel mondhatom, hogy minden versenyző kitett magáért! Németh István (Putyu) kollégámmal volt egy közös projectünk Kramer-Boga Emma esetében, akit úgy próbáltunk managelni év közben, hogy nem egyénire, hanem csapathajókra összpontosítottunk, és a bajnokságon felneveztük Emmát az U12-es korcsoportba, Rózsa Juliannával párosban, akivel MK2 U12 2000 m-en 2. helyen végeztek. Ez azért is különleges eredmény, mert a tavalyi bajnok Dunaújvárosi egységet, akik idén is szinte minden versenyt megnyertek, le tudták győzni, igaz, egy Honvédos egység megelőzte most őket. Emma a saját korosztályában pedig Turi Angélával, Lepkó Saroltával és Vecseri Viviennel közösen 1. helyen ért célba MK4 U10-11 1000 m-en! Hatalmas harcot vívott a dobogóért a Turi Angéla - Vecseri Vivien páros MK2 U11 2000 m-en, többször változott az aktuális dobogósok kiléte, végül 4. helyen végeztek a lányok. A fiúk esetében több fejtörést okozott az egyéni és a csapathajókban indulók kiválasztása, mindenesetre az elmondható, hogy az egyéniben induló Stampf Bence (MK1 U11 2000 m) és a párosban szereplő Czirbus Máté – Kecskés Csaba (MK2 U11 2000 m) élt a lehetőséggel. és óriási küzdelemben, nagyon szoros csatában, a pontszerző helyezésektől szinte csak cm-ekben mérhető távolságban értek célba. A két négyes hajónk egyformán a 4. helyen végzett MK4 U10-11 1000 m-en (több futam volt), vezérevezősként kimagaslóan jól teljesített Ocsovai Álmos, aki kapcsán ki merem jelenteni, hogy új vezérevezősünk született! A hajók összetétele az alábbi volt: Berencsi Boldizsár - Ocsovai Álmos - Veres-Kiss Bendegúz - Varró Csanád, illetve Czirbus Máté - Stampf Bence - Kecskés Csaba - Nagy Nimród. Néhány versenyszám sajnos elmaradt, mivel másodfokú viharjelzés volt érvényben a verseny egy részében, és ugyan tolták a versenyszámok indulási időpontját, de végül lefújták a maradék versenyszámot. Ezt sok gyermek rosszul élte meg, mert ők versenyezni akartak. Most rövid szünet következik mindenki számára, utána pedig régiós versenyek jönnek a Dunakanyarban (Nagymaros, Verőce, Göd, Dunakeszi és Nőtincs), közte az augusztus 28-i Göd Kupa! Mindig fontosnak tartom kiemelni, hogy a szülőktől milyen nagy segítséget kapunk, amiért nem lehetünk eléggé hálásak nekik, és most még azt is hozzátenném, hogy a 3 napos összetartásunk sikerességéhez is sokat tettek hozzá, nagyban segítve ezen idő alatt a csoport közösségi kapcsolatainak mélyülését!

Németh István (Putyu) gondolatai az OB kapcsán:
A bajnokság előtt a táti mellékágban edzőtáboroztunk 6 napot (Esztergom), 21 fővel, ami ugyan a megemelkedett Duna vízszint miatt nehezített körülmény volt, de a víz keménysége miatt jobban lehetett modellezni az ismertebb magyarországi helyszínek kínálta lehetőséget (Szeged, Szolnok, Sukoró), és így mind a pályára, mind a hosszabb távokra készülők számára ideális edzés lehetőséget tudtunk biztosítani. 1000 és 2000 m-es távok voltak, néhány egység kialakítása fejtörést okozott, de végül sikerült mindent elrendezni. A legjobb eredményt Káplár Zille érte el, aki 2. helyen végzett MK1 U13 2000 m-en és szintén tagja volt az MK4 U13 1000 m-es mix négyesnek, amely kiegészült még Kiss-Kovács Tamarával, Varga Zalánnal és Vizsy Botonddal. Varga Zalán egyéniben 4. lett MK1 U13 2000 m-en, Kiss-Kovács Tamara K1 U13 2000 m-en végzett a 6. helyen, és 5. lett a Varró Csenge – Csáti Csenge K2 U14 2000 m-es páros. Fontos lesz a jövő szempontjából, hogy a minikajakról a kajakra átállás miként történik majd sok, idén sikeres versenyzőnél, illetve a teljesítmények javulásához sokkal többet kell menni edzeni állóvízre. Zárásként szeretnék köszönetet mondani a szülőknek, hiszen egész évben számíthattam rájuk, rengeteg feladatot átvállaltak és a versenyzők mögött állva, biztos hátteret adtak a hétköznapi munka során is!

Fazekas Botond összegzése a bajnokság után:
Az előző hétvégén a kölyök országos bajnokságon 3 emberrel voltam érdekelt. Szabó Vilmos K1-1000 m-en 3. helyen végzett, ami nagyon jó eredmény, kiválóan versenyzett és sikerült elérnünk azt, ami a tervünk volt. Végigment úgy a pályán, ahogy azt előzetesen az edzőtáborokban begyakoroltuk, és a 2 hajós hátrányt, amit ugyanezen a versenyszámon kaptunk az első helyezettől a Magyar Kupán, sikerült fél hajóra faragnunk, ami rendkívül biztató a jövőre nézve. Ezzel a 3. hellyel bebiztosította a helyét a serdülő válogatottban is.
K2 1000 m-en Szabó Vili társával, Maszárovits Lacival kiegészülve, a 2. helyen ért célba! Ugyanúgy elmondhatom róluk is, hogy hibátlan versenyzéssel hozták azt az időeredményt, ami az edzéseken való időre menések után várható volt.
Vasárnap 2 számban voltunk érdekeltek. K2 2000 m-en Vili és Laci rajt-cél győzelmet aratva megvédték bajnoki címüket ebben a számban. Immáron 4. éve veretlenek 2000 m-en párosban. Az idei évben a győztes egységnek a Kolonics György Alapítvány 1-1 új Brácsa lapátot ajánlott fel.  Ebben a futamban Bús Huba, Putyu tanítványával, Berecz Bálinttal 7. helyen végzett, ami nagyon szép eredmény annak fényében, hogy Huba a versenyt megelőző 2 hétben egészségügyi problémákkal küzdött, ezért nem is nagyon tudott edzeni.
A nap utolsó versenyszáma a K4 mix 1000 m volt. A mix azt takarja, hogy 2 lány és 2 fiú alkotja az egységet. Berecz Bálint volt a vezérevezős, mögötte Varró Csenge, a 3. beülőben Csáti Csenge, a hátsó "lyukban" (ahogy mondani szokás kajakos berkeken belül) pedig Bús Huba ült (az első 3 versenyző Putyu tanítványa, Huba az én versenyzőm). Egy rendkívül izgalmas és szoros futamban sikerült nekik is elhódítaniuk az Országos Bajnoki címet!
A tanítványaimra rendkívül büszke vagyok, és úgy érzem, hogy egy igen eredményes szezont zártunk 2021-ben.

Czirbus Máté-Stampf Bence-Kecskés Csaba-Nagy Nimród MK4 U10-11 1000m
Berencsi Boldizsár-Ocsovai Álmos-Veres-Kiss Bendegúz-Varró Csanád MK4 U10-11 1000m