Gál András kölyökválogatott lett a diákolimpián

Újabb sikereket könyvelhet el a gödi kajakos szakosztály, hiszen az idei diákolimpián a tucatnyi érem mellett, eredményének köszönhetően Gál András bekerült a kölyökválogatottba.

Szeptember utolsó hétvégéjén rendezték meg az országos diákolimpiát Fadd-Domboriban, aminek egyben keretfeltöltő célja is volt. Szakosztályunk nagy létszámmal vett részt a megmérettetésen, ahol a sportolók az iskolájuk képviseletében indultak.

Az időjárás nem fogadta kegyeibe a versenyzőket, a hideg szeles időben nem csak a távot, de a hullámokat is le kellett győzni a gyerekeknek.

A verseny legnagyobb gödi sikere, hogy Gál András, aki futamában 2. helyen ért célba, kiharcolta a kölyökválogatottságot.

Németh István edző így értékelt: „Csoportomból négyen indultak a szabadidős kategóriában, 500 méteren, mindenki dobogós helyen végzett. U11 500 méteren Csáti Csenge a lányok között, míg Demeter Csaba a fiúk között állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ugyanebben a versenyszámban Gabányi Bálint a második, míg testvére, Gabányi Gábor a harmadik helyet szerezte meg. Hat sportolóm pedig az igazolt versenyzők között 2000 méteren teljesített a távot. Ez utóbbiakból két leánypáros állt össze, illetve két fiú indult egyesben. Az igazolt versenyzők futama igen erős volt, dicséret illeti tanítványaimat, hogy vállalták a megmérettetést, és szépen helyt álltak - nekik ez volt az első országos szintű versenyük. Demeter Nóra és Debreceni Lora bronzérmet szerzett."

Mizser Diána a következőket mondta: „Nagyon vártuk az év utolsó versenyét, vagyis a csapatom záró viadalát, ami idén nem csak a keretfeltöltőt jelentette, hanem az országos diákolimpiát is. Két számban is győztek a gyerekek, az egyik aranyat 500 méteren Tóth Rebeka és a marosi Illés Panna nyerte, a másikat 2000 méteren Szabó Vilmos és Bús Huba páros. Másodikként többen is végeztek: 500-on Bársony Otília, 2000-ren Gál András, aki ezzel kivívta magának a kölyökválogatottságot, és végül Maszárovits László 2000m-en. Úgy gondolom, szuper eredmények születtek. Örülök, hogy pozitív eredményekkel zárjuk az idei versenyszezont.”

Sinkó László így értékelte a legidősebb csoport eredményeit: „A csapatom szinte minden tagja betegséggel küszködött a verseny felkészülési szakaszában. Voltak olyan versenyzőim, akiknek a nevezését sajnos le is kellett mondanom. Az induló sportolók jól teljesítettek, becsületesen helytálltak a két nap küzdelmei során. Mivel a csapathajókban csak azonos oktatási intézmény tanulói indulhattak, az eddigiektől eltérő felállásokat is láthattunk ezekben a versenyszámokban. Győzelemnek is örülhettünk, Sinkó Panna ifjúsági kategóriában, K1 200 méteren győzni tudott, 2000 méteren pedig csak centikkel maradt el a győztes versenyzőtől. Szintén aranyérmet szerzett Mocsáry Gergő K1 500 méteren szabadidős kategóriában. K2 2000 méteren pedig a Báthory Dániel-Velky Donát páros taktikus versenyzéssel, egy ezüstéremmel lett gazdagabb. Született meglepetés is, Kádár Barnabás magabiztosan versenyezve az ifjúsági kategóriában K1 200 méteren harmadik helyezést ért el. Számunkra az idei évben vége a versenyszezonnak. Az időjárástól függően 2-3 hét átmeneti időszakot követően megkezdjük a téli alapozást.”

"Simi csoportjához hasonlóan a mi felkészülésünket is betegségek hátráltatták – tette hozzá Árkosi Gábor edző. - Ennek ellenére becsületesen helyt álltak tanítványaim. Igazolt kategóriában legeredményesebb versenyzőm Sinkó András volt, aki egy kemény küzdelemben, fordulatos verseny végén szoros befutó során, a harmadik helyen végzett. Szabadidős kategóriában harmadik helyen ért célba Kedvek Dorottya. A diákolimpia sok tanulsággal szolgált, a tapasztalatok felhasználásával mi is hamarosan megkezdjük a téli menetrendet.”

A szakosztály köszönetet mond az iskolák testnevelő tanárainak a szervezésben nyújtott segítségért, valamint a szülőknek a szállításban és az élelmezésben nyújtott támogatásért.