Előkelő kilencedik hely a Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokságon

Szeptember második hétvégéjén zajlott Velencén a Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékverseny, ahol közel 1800 versenyző vett rész. A szakosztályt 33 sportoló képviselte.

A Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztályának versenyzői szép eredményeket értek el a 76 egyesületet felsorakoztató mezőnyben. 4 arany-, 1 ezüst-, 3 borzérmet, valamint számos pontot érő helyezést sikerült begyűjtenünk. Nagy örömünkre az éremtábla kilencedik helyén végeztünk, olyan nagy múltú szakosztályok mögött, mint az éremtáblát vezető KSI, illetve Honvéd, Győr, UTE...

Mizser Diána így értékelte a versenyt:
"Az idei Magyar Bajnokságot speciálisnak mondhatjuk, ugyanis majd 1 hónappal később került megrendezésre az elmúlt évekhez képest. Kicsit izgultam is, hogy hogyan sikerül megugrani ezt a feladatot a gyerekeknek. Azt kell mondjam, hogy elégedett vagyok a teljesítményükkel. Le a kalappal előttük ehhez az elnyújtott felkészüléshez. Az eredmények a következők lettek a csapatban:  a kölyök fiúk K4 1000m-en U14-ben a 3.helyet szerezték meg (Gál András-Przymuszala Nándor-Maszárovits László-Szabó Vilmos); K2 1000m-en U14-ben 8.helyen zártak (Gál András-Przymuszala Nándor); K2 2000m-en U14-ben a 6.helyet szerezték meg (Gál András-Przymuszala Nándor) és 10.helyen zártak (Bús Huba-Galba Botond). K2 2000m-en U13-ban nyertek, nem is kevéssel (Szabó Vilmos-Maszárovits László); K2 2000m-en U14-ben a lányok az 5.helyet szerezték meg (Rácz Brigitta-Káplár Adél); K4-ben 2000m-en U14-ben a 10.helyen végeztek a fiúk (Meinhardt Ágoston-Bejczi Ádám-Katona-Kiss Imre-Volentics János); U14-ben 3x200m-es váltóban az egyik csapat a 4.helyen végzett (Galba Botond-Volentics János-Bús Huba), a másik csapat a 7.helyen zárt (Katona-Kiss Imre-Bejczi Ádám-Meinhardt Ágoston)."

"Elégedett vagyok az OB-n látottakkal - mondta Németh István -, mert csoportom tagjai ügyesen, taktikusan versenyeztek. Sokat fejlődtek a tavalyi évhez képest minden területen. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy a jó egyéni teljesítmények mellett csapathajóink és a váltóink is magabiztosan teljesítettek. Tömegét és minőségét is tekintve jó csapat alakult ki, akik összetartanak és egymást kiegészítik. Mindenképp szeretném kiemelni a 21 fős mezőnyben induló MK4-es, U12-es fiú csapat győzelmét, akik az utolsó 700 méternél még csak a hatodikak voltak, de innen méterről-méterre gyűrték le az ellenfeleket, és a legjobbkor kerültek előre - a végén! Az Ő felkészülésüket hátráltatta a viharban megsérült hajó. Meghatározó élmény marad az MK1 U13 leány futam is, ahol Varró Csenge egy hatalmas hajrát követően csak centiméterekkel szorult a második helyre."

"Remek hangulatú, fordulatokban gazdag bajnokságon vagyunk túl. - összegezte Sinkó László a hétvégét. Jó volt látni a versenyzőket, ahogy rákészültek a futamokra, ahogy taktikusan versenyeztek, szurkoltak társaiknak. Nekem egy versenyzőm volt a nyáron indult, kezdő csoportomból. Kramer-Boga Emma MK1 U10-es korcsoportban remek versenyzéssel a hatodik helyet szerezte meg a népes mezőnyben. Emma, Németh István (Putyu) csoportjának tagjaival, a nap végén feltéve az I-re a pontot, meglepetés győzelmet szerzett az MK1 U10-11-es vegyes váltóban. Fiatalabb sportolóink kiváló teljesítménye azon a kiváló felkészítő munkán is alapszik, amit Vadász Anita és Vass Péter vezetésével a KajakStart-programban végeznek a gyerekek."

Eredményeink:

I. hely
Polónyi Liliána-Varró Csenge-Csáti Csenge MK1 U13 3x200m
Maszárovits László-Szabó Vilmos K2 U13 2000m
Kramer-Boga Ábel-Varga Zalán-Galba Zsombor-Vizsy Botond MK4 U12 2000m
Csáti Zsombor-Rózsa Julianna-Keszthelyi Péter-Kramer-Boga Emma MK1 U10-11 4x200m