7 érem a Magyar Kupa Döntőben!

Június 23-24-én Fadd-Domboriban rendezték a Regionális Akadémiai versenyrendszer országos döntőjét, a Magyar Kupát, amire 79 egyesület 1221 sportolója nevezett. A tavalyi évhez képest 5 fővel több, 22 gödi kajakos indult, és az összesített éremtáblázaton holtversenyben a 8-10. helyen végzett a Gödi SE (2 győzelem, 2 ezüst és 3 bronzérem).

A 7 érem amúgy az összesített 5. helyére is elég lett volna, azonban idén az első helyekből kevesebb született (ráadásul Rózsa Julcsiék K4 U13-U14 500 m-es győztes egységét utólag kizárták a légtartály hiánya miatt). Ugyanakkor az is látható, hogy a 2022-es évhez képest több gödi kajakos vívta ki a helyét a döntőre (a Regionális Akadémiai Kupáról), és a versenyzőink sokkal közelebb voltak az adott korosztály legjobb versenyzőihez. A Magyar Kupa egyértelműen a legerősebb verseny a szezonban, hiszen itt adott régiókon belüli versenyzőkből lehetőség van páros és négyes hajók indítására, akár úgy is, hogy a négyes hajókban minden beülőben más egyesület versenyzője evez. Mivel komoly presztízzsel bír, melyik régió csapathajói a jobbak, így az egyéni legjobb versenyzők is kajakoznak a csapathajókban. A páros és csapathajók összeállítása és a közös gyakorlás igazi értéke a regionális akadémiai rendszernek, hiszen a különböző egyesületek edzőit közös gondolkodásra és cselekvésre készteti, a fiatal kajakosok pedig sokat profitálnak a közös egységekben megtapasztalt élményekből. Ez pedig az egész sportág utánpótlására pozitívan hat.

Németh István (Putyu) az alábbiakat emelte ki:

3 versenyzővel vettünk részt a Magyar Kupán, akik egyesben és más egyesületek versenyzőivel kiegészülve mentek páros és csapat hajókban. Kiemelkedően és kiegyensúlyozottan versenyzett Varga Zalán, aki a saját K1 1000 m-es távján 4. lett, Rasztotzky Vincével közös párosa pedig (fiatalabbként az U15-U16-os mezőnyben) a dobogó 3. fokára állhatott 500 m-en. Ők még további 2 kajakossal kiegészülve K4 500 m-en is 5. helyen értek célba. Rózsa Julcsi egy K2-es egység tagjaként szerzett ezüstérmet 500 m-en (és a K4-es egységet ugyan megnyerték, de utólag kizárták őket). Káplár Zillének a tavaszi betegsége és sok edzés kihagyása még mindig érezteti a hatását, erőben és állóképességben is lemaradása van, amit a következő hetekben igyekszünk csökkenteni. 2 hét múlva következik Pest Megye Bajnoksága, majd edzőtáborba megyünk Fadd-ra az országos bajnokság előtt.

Sinkó László (Simi) összegzése:

Mennyiségileg több ember indulhatott idén a csoportomból, mint tavaly, szám szerint 19, és ha nem is mindenhol éremben mutatkozott meg az előrelépés, a javulás egyértelműen látható. Számomra az is fontos, hogy a futamokon belül közelebb kerültek a gödi gyerekek az élmezőnyhöz, ezt a fiatalok is érzékelték, ami további motivációt kell, hogy adjon nekik a felkészülés folytatásához. Kevés dologban van hiányérzetem, de természetesen sok dolog finomítható még. Ugyan az aranyérmeink csapathajókban születtek, de ezek sem voltak könnyű eredmények, hiszen mindenkinek volt lehetősége a régiókon belül a legjobb csapatot kialakítani. A Magyar Kupa előtt nagyon sok szakosztály próbált konstruktív egyeztetéssel csapathajókat összerakni, legalább 6 egyesülettel volt nekünk is együttműködésünk. Az edzőknek külön köszönetet szeretnék mondani azért, hogy segítettük egymás munkáját. A csapathajókra való készülés még jobban előtérbe kerül a következő hetekben, hiszen az OB-n jó esélyek kínálkoznak majd például a tisztán egyesületi négyeseink számára. Az egyes hajók erőviszonyai várhatóan ugyanúgy alakulnak majd az országos bajnokságon is. Ki kell emelnem Kramer-Boga Emma teljesítményét, aki a hónapokig tartó egészségügyi problémái ellenére nagyszerűn versenyzett, és ami nagyon fontos versenyzői erény, képes volt teljesen kihajtani magát. Ezt kell megtanulnia a többieknek is, hiszen a határok feszegetése minden sportoló életében a fejlődés alapja. Az U12-es fiúk (Bozsidár, Boldizsár és Balázs) nagy harcban vannak egymással, kiválóan küzdenek, de azt is tudniuk kell, hogy az élmezőnyhöz való közelebb kerülés az igazi cél, ezt kell szem előtt tartaniuk.

Jövő hétvégén az Eszkimó-Indián Játékok következnek Csepelen, majd Pest Megye Bajnoksága Szolnokon. Utána 1 hét edzőtábor jön Szobon, és július utolsó hétvégéjén következik a korosztályos OB. A nyári szünet indulásával könnyebb lesz az edzések tervezése, mert délelőtt is tudunk majd edzeni (a várható hőséget is el tudjuk ezáltal kerülni).

Köszönjük a szülőknek a kitartó támogatást és a logisztikai feladatok részleges átvállalását, ezek mind hozzájárulnak versenyzőink eredményességéhez!