10 érmet nyertek a gödi kajakosok a Maraton Magyar Bajnokságon!

87 egyesület 2060 versenyzője nevezett a május 17-19. között Győrben, a Mosoni Dunán megrendezésre került Maraton Magyar Bajnokságra, ahol a Gödi SE Kajak-Kenu szakosztálya 10 érmet szerzett (1-3-6), és ezzel annak a 8 szakosztálynak az egyike lett, amely legalább 10 érmet nyert.

29 szakosztály szerzett minimum 1 aranyérmet, legalább 1 érmet pedig 50 szakosztály ért el, ebből is látszik, mekkora kihívás jól szerepelni az U10-U18-as korosztály maraton bajnokságán. 60 gödi fiatal lett nevezve a versenyre, az éremtáblázaton a 21. helyen végzett a szakosztály, ez azonban nem mutatja a csapat igazi erősségét, hogy a 4-6. helyen is megduplázta a szakosztály a tavalyi évhez képest a helyezéseinek a számát (6-2-4), A 6 negyedik hely pedig alátámasztja, hogy megalapozott volt az eredményesség, kis szerencsével még többen dobogóra kerülhettek volna,

Az U10-U12 korosztály 5 km-en versenyzett, a kölyök korosztály (U13-U14) 10 km-en, a náluknál
idősebbek (serdülők és ifik) pedig 15 km-en mérettettek meg,

A verseny során nagyszerű időjárási körülmények voltak mindhárom nap során, ami napsütést, kellemes meleget és néha kicsit megerősödő szelet jelentett, a versenyezőknek ezekkel és a nagy létszámú futamok okozta kihívásokkal kellett megküzdeniük.

Németh István (Putyu) összegzése az OB kapcsán:
„Az eredeti elképzeléseim, várakozásaim nem úgy valósultak meg, ahogy terveztem, azonban összességében jól szerepelt a csoportom az idei év egyik legrangosabb versenyén. Erdős Isti és Keszthelyi Peti bravúros K2-es 2. helyezése ráadás volt az egyéni eredményeik mellett, Peti például 4. helyen végzett K1-ben. Rózsa Julcsi is meglepett a 4. helyével, mert sok nehézséget kellett leküzdenünk az elmúlt időszakban, és Stampf Bence is 4. pozícióban zárt, ahol nem sokon múlott a dobogó sem. Káplár Zille 6. helyezése Julcsiéhoz hasonlóan pozitív érzésekkel töltött el, örülök a jó eredményeiknek és bízom benne, motivációt merítenek ezekből a sikerekből. Sajnos Varga Zalán a verseny előtti időszakban is betegeskedett már kicsit, és verseny közben is rosszullét hátráltatta, ezért volt visszafogottabb a teljesítménye a 2023-as Kóczán Mór díj nyertesének (Göd város legsikeresebb férfi sportolója 2023-ban – a szerk.)”

Sinkó László (Simi) és Árkosi Gábor értékelése:
„Az adott év első országos bajnoki versenye előtt mindig nehéz tervezni, hiszen ez a korosztály (U12-U14), akikkel foglalkozunk, óriási testi változásokon mennek át ezekben az években, a tavalyi erőviszonyok nagymértékben átalakulhatnak az idei évre. Amiben biztos voltam, hogy a csoportban mindenki megállja majd a helyét, mert tisztességgel végigcsinálták a gyerekek az alapozást és sok kilométert tudtunk evezni már február végétől, köszönhetően az enyhe tavaszi időjárásnak. A verseny sajátossága, hogy a nagy létszámokra való tekintettel (és hogy a versenyszámokat biztonsággal le lehessen emiatt bonyolítani), minden futam végén bajnoki érmeket osztanak, és ez egyben a kiszámíthatatlansága is, nevezetesen, kit-melyik futamba sorsolnak be. Ezért is vagyok büszke a gyerekekre, hogy 7 érmet szereztek a küzdelmek során, és további 5 versenyző illetve egység végzett az első 6 között (a Honvéd ugyanúgy 10 érmet nyert, mint a Gödi SE). A2025-ös regionális akadémiai válogatottba kerüléshez is sok pontot gyűjtöttek a gödiek, szóval bőven volt nyereségünk ezen a bajnokságon. A 60 nevezett versenyzőnkből 14-en szereztek érmet és további 17 kajakos végzett az első 6 között, ami azt mutatja, nagyon stabil alapjaink vannak és a gyerekek jól versenyeznek, ki tudják hozni magukból az adott időszakban a legjobbjukat. Sok olyan helyzetet megéltek a fiatalok, amiből tanulhattak, például kényes verseny helyzetek, bójás fordulók, stratégiai hibák, helyezkedési nehézségek, egymás segítése egy magasabb cél érdekében, vagyis minden olyan, ami a fejlődésükhöz és a magabiztosságuk növeléséhez is szükséges. Nagyon jó taktikát választott Berencsi Boldizsár, aki a szakosztály egyetlen aranyérmét nyerte a bajnokságon, és kellemes volt megélni, hogy az U13-as fiúk mindkét futamban a legelején végeztek a mezőnynek (Boldizsár futamában egyenesen a dobogót is kisajátították).
Mindig öröm nézni, hogy a szülők milyen segítőkészek és mennyi áldozatot hoznak a gyermekeikért,
bízom benne, ők is elismerésként élik meg ilyenkor fiatal versenyzőink produkcióját. Mostantól mindenki a Regionális Akadémia Kupára készül, amit idén új helyen, Sukorón rendeznek június 8-án, a nemrég átadott Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Sportakadémia területén. Pünkösd hétfőn pedig merész lépést teszünk előre, délután felevezünk Nagymarosra (26 km), ott alszunk a helyi kajak egyesület sportházában, majd másnap reggel folytatjuk és délutánra befejezzük a Szentendrei-sziget megkerülését, visszatérve Gödre, összesen 68 km-t teljesítünk így rövid idő alatt.”

Pélyi Dávid tapasztalatainak az összefoglalása a bajnokság után:
„Eredeti tervünkhöz tartottuk magunkat, és alapvetően páros egységekkel indultunk, azonban 3 fő egyéni versenyben is kipróbálhatta magát. Összesen 22 versenyzővel érkeztünk, 2 érmet szereztünk a párosokkal, és még 3 egységünk végzett az első hatban, vagyis a csapatom közel fele pontszerző lett, amire nagyon büszke vagyok. Természetesen voltak olyan hajó összeérések például fordulás közben, ami hátrányosan érintett minket (Mikolt és Szonja párosa vezető helyről szorult emiatt hátrébb), de ez ekkora mezőnyökben elkerülhetetlen, inkább azt kell megtanulnia a kajakosoknak a sok-sok év alatt, hogy hasonló helyzetben miképpen kell reagálni, hogyan lehet a lehető leggyorsabban folytatni az evezést. Az pedig, hogy közvetlenül mögöttük is gödi egység ért célba, Maja és Zselyke, azt vetíti előre, hogy nagyon erős négyes egységet tudunk majd kiállítani (és a csapaton belül is kiváló húzóerőt, egyfajta versenyhelyzetet tudnak létrehozni majd a lányok). Az U11-es korcsoportban a fiúknál ugyan nem sikerült érmet szerezni, de egy nagyon erős középmezőnyben 3 egységünk is ott volt a végelszámolásban. Az U10-esek mezőnyében sikerült még egy dobogót szereznünk Ágoston és Örs révén, akik nagyon fegyelmezetten eveztek együtt és jól helyezkedtek a mezőnyben.
Legközelebb Szarvasra megyünk a Körös Kupára, június 1-én, majd a Regionális Akadémia Kupa